Zadarmo a návykově – tipy na free MMORPG onlinovky
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Zadarmo a návykově – tipy na free MMORPG onlinovky

Zadarmo a návykově – tipy na free MMORPG onlinovky | Kapitola 5

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

10. 1. 2013 03:00 45

Seznam kapitol

1. Úvod 2. World of Warcraft 3. DC Universe Online 4. Continent of the Ninth Seal (C9) 5. The Lord of the Rings Online
6. AION 7. Fallen Earth 8. Realm of the Mad God 9. The Secret World 10. Ostatní MMORPG ve zkratce

Jsou zdarma, hardwarově zpravidla nenáročné a pořádně návykové. Free-to-play tituly přibývají jako houby po dešti, tak proč toho nevyužít a nezkrátit si s nimi dlouhé zimní večery? V prvním díle miniseriálu o online hrách se podíváme na ty lepší kousky z kategorie MMORPG, protože jak už to tak bývá – většinu nabídky jinak tvoří odpad.

Reklama

Titul The Lord of the Rings Online (dále jen LotRO) je často porovnáván s legendárním World of Warcraft. I když pod jeho povrchem najdeme rozdílné mechanismy, které tento titul od WoWka podstatně odlišují, musíme připustit, že alespoň grafickým zpracováním a uživatelským rozhraním se mu velice přiblížil. Pojďme se teď ale zaměřit spíše na odlišnosti.

Zadarmo a návykově – tipy na free MMORPG onlinovky
i Zdroj: PCTuning.cz

LotRO nás zavádí do knižní podoby Středozemě, ve které budete vystupovat za jednu ze známých ras – lidi, trpaslíci, elfové a hobiti. Každá rasa je samozřejmě vybavena trošku jinými predispozicemi, na kterých staví i sama hratelnost. A rasa vás kromě toho předurčí také k podstoupení odlišného dobrodružství. Zatímco lidé se probouzejí jako vězni banditů, trpaslíci se snaží vyřešit problémy v dolech a elfové brání napadené městečko.

Zadarmo a návykově – tipy na free MMORPG onlinovky
i Zdroj: PCTuning.cz

Vedle obrovské věrnosti příběhu a spousty příjemných detailů typu setkání s Gandalfem nebo Tomem Bombadilem, se fanoušci Pána Prstenů mohou těšit také na příjemně prokreslený svět, který na každém kroku sálá tou správnou pohádkovou atmosférou. I když to tu nehýří nejmodernějšími efekty a brnění není tak vyleštěné, jako u ostatních titulů, přesto si to tu zamilujete a rádi se sem budete vracet.

Zadarmo a návykově – tipy na free MMORPG onlinovky
i Zdroj: PCTuning.cz

Autoři hry, vývojářské studio Turbine, jež má za sebou mimochodem i vývoj další onlinovky Dungeons and Dragons Online, kladli velký důraz na craftování, tedy něco jako podružné povolání vašeho hrdiny. Vybírat můžete celkem ze sedmi tříd a nemine vás tak možnost vyzkoušet si úděl lesníka, krejčího, kuchaře, nebo badatele. Od ostatních MMORPG se LotRO však odlišuje především systémem nadějí a strachu. Ten vychází ze skutečnosti, že různé události ve hře na vaši postavu nějakým způsobem působí, což má za následek její konečnou náladu. Takto se můžete dopracovat až k různým bonusům, nebo postihům k léčení a útokům.

Zadarmo a návykově – tipy na free MMORPG onlinovky
i Zdroj: PCTuning.cz

A nakonec – LotRO se od WoWka podstatně odlišuje také benevolentností free-to-play modelu, který zde hráče omezuje pouze velikostí inventáře, limitem zlata a dalšími menšími znevýhodněními, bez nichž se však dá v klidu vyžít a hru si pěkně užít.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama