Zalman Z1 – levná skříň pro každého
Článek Zalman Z1 – levná skříň pro každého

Zalman Z1 – levná skříň pro každého

Jan Štěpánek

Jan Štěpánek

20. 5. 2015 03:00 23

Seznam kapitol

1. Z1 2. Čelní panel 3. Horní část a bočnice 4. Zadní část
5. Interiér 6. Teplotní testy a airflow 7. Resumé

Není to tak dávno, kdy patřila společnost Zalman v oblasti počítačových chladičů a všem kolem chlazení k lídrům. Byla to také jedna z prvních firem, která začala nabízet pasivně chlazené počítačové skříně. A dnes je poměrně zajímavým producentem počítačových case všeho druhu, které si najdou své zastánce hned v několika segmentech. My jsme dnes zabrousili do toho nejnižšího..

Reklama
Reklama

Zalman Z1

Zalman – synonymum kvalitních chladičů, synonymum pasivních počítačových case, jednoduše pojem v segmentu chlazení počítačových komponent. Alespoň tak si pamatuji ještě před několika lety tuto značku. V segmentu chlazení se od té doby trh trochu rozrostl, takže je celá řada výrobců, kteří nabízejí atraktivní produkty také. Zalman tedy hledal i další možnosti uplatnění. A to se samozřejmě nabízelo v již nakousnutém segmentu počítačových skříní.

Zalman Z1 – levná skříň pro každého

Překvapivě nezačal produkovat jen luxusní a funkčně promyšlené skříně, ale pokrývá rovnou všechny segmenty – ať jde o levné, či dražší (a lépe vybavené) case. A díky relativně atraktivnímu designu a opravdu dobře nastavené ceně začaly být skříně této značky mezi zákazníky velmi oblíbené, především tedy ty levnější.

Zalman Z1 – levná skříň pro každého

A jelikož už jsme v testu již delší dobu levnou skříň neměli, rozhodli jsme se otestovat jeden z těch nejoblíbenějších modelů, který už z názvu naznačuje, že jde o opravdu nejnižší kategorii – ZM-Z1.

Zalman Z1 – levná skříň pro každého

Jedná se v podstatě o skříň s cenou pod hranicí tisíce korun, kterých je dnes plný každý e-shop. Jejich kvalita je však povětšinou dost otřesná a málokdo zvládne instalaci komponent bez nechtěného zranění jakým je pořezání se o ostrý plech. Nemůže za to jen horší dílenské zpracování, ale také použité materiály, protože někde se ty náklady ušetřit musí.

Zalman Z1 – levná skříň pro každého

Z1 však v tomto ohledu není tak extrémní. Její zpracování je rozumné a možná i to je důvodem, proč je mezi zákazníky poměrně dost oblíbená. Přitom jde stále o příjemně vypadající a překvapivě i slušně vybavenou case. Více napoví specifikace a především pak následující stránky.

Zalman Z1 – levná skříň pro každého

Abych ale hned neutekl a vzal to od začátku, tak z obchodu si case přinesete v tradiční kartonové krabici s potiskem. Case je spolehlivě uložená v polystyrenových profilech a ochranném igelitovém pytli. Poměrně příjemně mě překvapilo příslušenství. Levné case dnes mají takový neduh, že výrobce přibalí jen opravdu nejnutnější počet šroubků a o dalším příslušenství ani nemluvě. Zalman překvapil. Mimo plastových kolejnic pro disky totiž v krabičce najdeme opravdu nadstandardní množství černých šroubků, stejně tak stahovací pásky na úpravu kabeláže a dokonce i tištěný manuál.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning