PCTuning Článek

Zalman Z1 – levná skříň pro každého

Jan Štěpánek
Jan Štěpánek
20. 5. 2015 03:00 23 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Z1 2. Čelní panel 3. Horní část a bočnice 4. Zadní část
5. Interiér 6. Teplotní testy a airflow 7. Resumé

Není to tak dávno, kdy patřila společnost Zalman v oblasti počítačových chladičů a všem kolem chlazení k lídrům. Byla to také jedna z prvních firem, která začala nabízet pasivně chlazené počítačové skříně. A dnes je poměrně zajímavým producentem počítačových case všeho druhu, které si najdou své zastánce hned v několika segmentech. My jsme dnes zabrousili do toho nejnižšího..

Reklama
Reklama

Dá se říci, že čelní panel je nejvýraznější části celé case. Jedná se přeci jen o velmi levný model, takže nelze předpokládat, že by ve zbývajících částech bylo ještě něco speciálního. Myšlenka je jednoznačná – levná, ale funkční šasi. A to se zde povedlo opravdu dobře.

Všechny díly jsou plechové, takže relativně odolné, lakované černou práškovou barvou. Konstrukce se velmi přibližuje nejběžnějším a nejvíce prodávaným skříním. Zalman ale přeci jen přišel s několika jednoduchými detaily, které zvyšují funkčnost case, ale přitom při výrobě takřka nic nestály.

V první řadě to je např. odkládací prohlubeň v horní části. Můžete sem odložit nejenom telefon či klíče, ale hodit se bude i na flash disky a především pak externí USB disky, jejích kabel bez problémů dosáhne k čelnímu konektoru a vy nebudete muset mít strach, že spadne a rozbije se. Jednoduché a funkční!

A tak trochu obdobně jsou řešeny i bočnice. Není totiž použit pouze rovný plech, ale jsou zde vytvořeny výlisky směrem ven, které vedou ke zvětšení vnitřního prostoru. To je efektivní jak na levé straně, kde se díky tomu vejde nepatrně větší chladič CPU, tak i na pravé straně, kde máme zase více prostoru pro ukrytí kabeláže. A nespornou výhodou je i následně zpevnění celé konstrukce, což je u levnějších case velmi žádoucí.

Bočnice jsou jinak řešeny naprosto běžně, tedy plechový výlisek opatřený zásuvnými zámky po střech stranách obvodu. Zajištění je provedeno v zadní části šrouby. Nechybí pomocné madlo na vysunutí. Case je tedy v tomto ohledu jednoduchá.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning