profile-image

Lizzardo

0 bodů
Zbývá 100 bodů do dalšího levelu
0 100

Neevidujeme žádnou aktivitu.

Komentáře

Lizzardo
Lizzardo
Level 1 Level 1
24. 1. 2010 13:20

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Lizzardo @Sidi: Přesně tak, dokud jseš v mém bytě a děláš s mým počítačem, mám nad tebou kontrolu a můžu ti zakázat přístup na nějakou stránku. V momentě kdy ale z mého bytu odejdeš a budeš na internet přistupovat z vlastního počítače tak nad tebou nemám jakoukoliv kontrolu. Můžeš namítnout, že dokud jsem čínský občan a žiji v číně tak je to jako bych byl v bytě patřícím čínské vládě, jenže tak to imho není. Čína není vlastníkem všech a všeho v číně a už vůbec ne internetu samotného a tak nemá jakékoliv právo jakkoliv filtrovat obsah internetu. Snad se dá ještě přivřít oko nad filtrací a likvidací stránek například obsahujících dětskou pornografii a podobné (ale pozor, formálně nemá ani na to právo!), ale rozhodně není správné filtrování obsahu který se jim jen nelíbí. Ano, je to hodně liberální názor a liberalismus se s čínou neslučuje, ale my nejsme v číně!

Lizzardo
Lizzardo
Level 1 Level 1
12. 11. 2012 15:17

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@mik.y @kalda69: Však právě proto nemá smysl, aby tam na zobrazování částky byl zdroj energie. Protože stejně se ten údaj aktualizuje jen pokud bude karta v terminálu.
Na druhou stranu, pokud platím kartou neustále a za všechno (u nás to nejde, ale v jiných zemích to je normální), tak s neaktuálností dat nevidím problém, protože stejně nebudou starší než pár hodin.

Lizzardo
Lizzardo
Level 1 Level 1
24. 1. 2010 12:19

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Lizzardo @Mr.oz66: Jenže čínská vláda není vlastníkem ani provozovatelem stránek které cenzurují. Přesnější analogie by byla, že k tobě příjde tvůj velký bratr a zakáže ti chodit na jakékoliv stránky kromě těch které se mu líbí prostě proto že může

Lizzardo
Lizzardo
Level 1 Level 1
31. 10. 2012 18:51

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@SNowie @BillVapno: To je samozřejmě subjektivní otázka, nicméně v rámci reedicí a různých vylepšených verzí se v těch filmech celá řada věcí změnila. Některé k lepšímu nebo jen na okrasu, typicky různé vizuální efekty, ale někdy i velmi sporné nebo až zbytečné věci. Typicky výměny herců jen aby filmy lépe zapadly do univerza. Asi nejhorší případ je Christensen na konci epizody VI
Celé je to subjektivní, ale hodně velké množství lidí není z nových úprav moc nadšených

Lizzardo
Lizzardo
Level 1 Level 1
20. 12. 2012 20:26

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@zhor @Lizzardo: Abych zas nekecal, existují monitory které pozorovatelně blikají. Stačí aby výrobce použil nízkou frekvenci PWM (třeba 50Hz protože je to levnější) a už to je za určitých okolností vidět. Pokud se k tomu přidá ještě nekvalitní panel který nedokáže rozumně udržet obraz mezi skeny tak je to tragédie největší. Ale na to stačí nekoupit nejlevnější monitor na trhu od neznámého čínského výrobce

Lizzardo
Lizzardo
Level 1 Level 1
27. 6. 2014 23:40

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Lizzardo @c3cilka: Dobrá, pokud chceš takhle. Odpovědi na tvé otázky jsou: 1. Našimi podmínkami myslím nižší úroveň platů a tím i nominálně nižší velikost úspor. A tedy že co už je finančně dostupné pro Američany, nemusí být dostupné pro Čechy. V tomto smyslu už jsem se vyjádřil a myslím, že se chápeme, byť spolu nemusíme souhlasit. 2. Ne, nemyslím si to.
V rámci informačního obohacení bych teď chtěl položit otázku já tobě. Myslíš si, že tvoje otázky byly položeny zcela neutrálně a nijak nepodsouvaly odpovědi?

Jinak já osobně nevidím důvod, abychom se o tom hádali. Ta přístupnost ceny ani nebyl můj hlavní argument. Chápu, že máš potřebu startovat proti chytrolínům co nevytáhli paty z domu a přitom mají nereálné představy o Americe a světě vůbec, ale ujišťuji tě, že takto jsem to opravdu nemyslel.

Lizzardo
Lizzardo
Level 1 Level 1
17. 10. 2014 17:36

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@c3cilka Co to je nativní podpora? Jako že je tam bootloader který ty data nahraje do paměti? Jo, ale to je specifický případ.
Jestli myslíš nativní podporu jakože ten procesor nepotřebuje převodník, tak to je blbost. Vždy tam musí být nějaký kus kódu který ty data přežvýká. Data z USB nemůžeš jen tak přelít do paměti tak jak to jde z klasického sériového portu.

Lizzardo
Lizzardo
Level 1 Level 1
12. 11. 2012 13:08

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@mik.y Kondenzátor nemusí být nutně váleček. Mohli by ho rozvinout na plochu a ta je dost velká. Pokud to bude pracovat s dost nízkým napětím (což už dnes není problém), tak ta kapacita může být dost slušná.

v principu to ale taky může být zcela pasivní. Částka na účtu se mění stejně jen když vložíte kartu do terminálu. Když to bude v terminálu, bude to napájené a displej se obnoví. Když kartu vyndáte, elektronika se vypne a údaj na displeji zůstane. Pochopitelně kdyby to tak bylo tak by to přineslo mnohem více otázek, třeba k čemu je tam ta klávesnice. Nebo jak by vypadaly ty terminály...

Lizzardo
Lizzardo
Level 1 Level 1
20. 12. 2012 20:20

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@zhor Ve zdroji to tak píšou, ale skoro určitě jde jen o reklamní trik. Strašná spousta lidí dnes si totiž myslí, že led diody kvůli PWM blikají což není úplně pravda. Regulovat podsvícení jinak než nějakou pulzní regulací by bylo zbytečně složité a drahé.

K blikání led - standardní jednobarevné a bílé RGB led samozřejmě blikají, protože mají velmi rychlou reakční dobu. Při frekvenci stovek nebo tisíců Hz to ale opravdu není možné spatřit. Navíc ale RGB bílé ledky se většinou nepoužívají protože jsou drahé. Zpravidla se používají jednobarevné s přidaným luminoforem. Ty už ale blikat fyzicky nemůžou, protože luminofor má dosvit, stejně jako třeba luminofor v CCFL trubicích.

Výrobce tím pádem chce popisem zařízení říct, že použil na podsvícení levnější LED diody (W-LED místo RGB-LED) a že možná použil o pár Hz vyšší frekvenci PWM. Benq to nestálo ani korunu, ale teď si to koupí hromada magorů (videofilů), kteří si myslí, že vidí blikání všude.

Lizzardo
Lizzardo
Level 1 Level 1
9. 2. 2014 00:55

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@pidalin123 @abubaga: Jop :) Nemůžeš to prodávat pod značkou Coca-Cola, ale nápoj může být do posledního detailu stejný a Coca-Cola s tím nemůže dělat vůbec nic. Tedy teoreticky. V praxi nepochybuji, že by ve jménu ochrany svého tajemství byli schopní zajít hodně daleko a nějak by tě donutili spolupracovat.

Lizzardo
Lizzardo
Level 1 Level 1
17. 1. 2010 10:50

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Uživatel bez registrace Ano, u klávesnice která je natvrdo rozdělená s konstantní vzdáleností není problém, je to jen o zvyku. jenže tady se vzdálenost mění a uživatel musí i vědomě změnit polohu ruky. To není problém pokud o změně ví, jenže pokud se klávesnice pohne zrovna v době kdy na ní nemá ruce (řekněme že v levé má hrnek kafe a pravou vyťukává sms do mobilu), automaticky vrátí ruce do původní polohy a ejhle už je o řadu vedle. Že je něco špatně pozná až podle nesmyslů na monitoru. Ano, jistě, klávesnice má hmatové označení základních kláves (FJ), jenže kdo z lidí co opravdu umí psát pokaždé kontroluje správnou pozici prstů? A rovněž ano, preventivní kontrola nebo oprava špatného prstokladu je jen otázkou okamžiku, přesto to zdržuje a uživatele nepříjemně rozptyluje.

Lizzardo
Lizzardo
Level 1 Level 1
17. 1. 2010 11:52

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Shamar Já tam teda nic takového neviděl. Naopak, z videa je jasně vidět, že čas od času se rozsvítí modré ledky a klávesnice se dá do pohybu. Že se klávesnice pohybuje pomalu je jen důsledek malého množství energie které může vycucnout z USB, rozhodně ale není dost pomalé na plynulý hodinový cyklus. Navíc, chlápek ve videu jasně mluví o "sudden changes". Jinak ano, pokud na klávesnici mám ruce tak si možná ničeho nevšimnu. Ale co když z nějakého důvodu dám na chvíli ruce pryč a vrátím je až po změně které si nejsem vědom?

Lizzardo
Lizzardo
Level 1 Level 1
24. 1. 2010 10:14

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Lizzardo @vlado70: Tak si to představ jinak. Když jsi ve svém vlastním bytě tak máš plné právo dělat si co chceš. Když ti příjde nějaká návštěva, máš plné právo jí například něco zakázat, v něčem ji omezit nebo rovnou vyhodit. Jistě, z principu slušnosti by to nebylo správné ale právo na to máš protože jsi ve svém. To samé je i tady na stránkách PCT. Cenzura příspěvků jde proti zásadám slušnosti a rozhodně si nemyslím že je správná, přesto na ni mají plné právo. V číně ale zasahjí do toho co není jejich. Pokud se vrátím k analogii s bytem tak je to jako bych se sebral a zazdil sousedovi vchod aby k němu nechodily návštěvy. A to je něco na co už rozhodně nemám žádné právo a v tomhle je obrovský rozdíl. Cenzura na PCT je špatná, přesto to ale není ani omylem to samé jako v Číně. Pokud nevidíte rozdíl tak jsme na nejlepší cestě aby se to z Číny přelilo sem.

Lizzardo
Lizzardo
Level 1 Level 1
26. 1. 2010 22:32

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Lizzardo @Jan Černý: Jiná šuplera ani není zapotřebí, však tahle taky umí měřit s přesností na 0,02mm což je rozhodně dost. Pro oko čtenáře by snad byla pohodlnější digitální, potřebná ale není. Jen by to chtělo příště při stejné kompozici snímku posunout detail tak, aby zabíral průnik pevné a noniové stupnice.

Lizzardo
Lizzardo
Level 1 Level 1
31. 1. 2010 17:17

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Lizzardo @sixtus1: Neboj, na tohle jsem myslel. Jenže sama podstata toho zařízení prakticky znemožňuje jiné použití. Práce s textovými a tabulkovými dokumenty zní hezky, ale jen do okamžiku kdy si uvědomíš, že bez klávesnice nemáš do počítače jak zadávat data. Ano, dá se použít klávesnice na displeji, ale opravdu to není způsob kterým bych chtěl sepisovat dlouhé texty. A takhle je to v podstatě se vším, buď tě brzdí omezené možnosti vstupu, nebo výkon počítače. No a připojení periférií? možná se na to dívám špatně, ale pokud už mám ultramobilní počítač tak nevidím důvod proč připojovat nějaké periferie, stejně jako nepřipojuju žádné periferie třeba k telefonu. Pokud už něco chci připojit tak si koupím spíš netbook nebo notebook u kterého částečná ztráta mobility tolik nevadí. Prostě smiř se s tím, že tohle je stroj jen na internet a multimedia, nic víc.

Lizzardo
Lizzardo
Level 1 Level 1
28. 5. 2010 12:08

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Dr. Macák Do určité míry máš pravdu. Jenže ono je to celé svázané. Dokud nebudou prostředky 3D zobrazení, nebude ani zájem o 3D kamery a foťáky. A pokud o ně nebude zájem, nebudou se ani vyrábět. Ale, pokud už budou na trhu 3D televize a 3D projektory, objeví se i 3D kamery a foťáky, a zanedlouho se 3D stane samozřejmostí. Jen se musí překonat to počáteční bolestivé porodní stádium.

Lizzardo
Lizzardo
Level 1 Level 1
5. 7. 2012 16:49

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@PaulCZE @PaulCZE: Malorážce určitě ne, ty začínají někde na minimálně 100J, běžně 150-200J, čili o řád výše. 22J odpovídá opravdu spíš vzduchovce. Klasické starší Slavie měly někde kolem 8J, novější výkonnější volně prodejné vzduchovky jsou do 16J. Ty nejvýkonnější (už na zbroják) jsou právě kolem těch 20-30J

Lizzardo
Lizzardo
Level 1 Level 1
5. 7. 2012 17:00

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@PaulCZE @Daemonius: Existuje, ale podraz je v tom, že u brokovnic vyšší číslo znamená menší ráži (z historických důvodů). Takže Saiga20 je fakticky slabší sestra Saigy12

Lizzardo
Lizzardo
Level 1 Level 1
24. 7. 2013 12:06

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Sidi @BigSmoke: Rozdíl pokeru proti ruletě je v tom, že nehraješ proti náhodě ale proti jinému hráči. A tím pádem i kdyby ta hra byla jen jedním procentem o umu (a minimálně schopnost bluffovat je o umu), je statisticky možné na tom opravdu vydělávat. Podmínkou je jen, že protihráč musí být horší hráč.

Problém je v přirozené lidské chamtivosti, která žene hráče proti lepším, a v tom, že jakýkoliv zisk je pouze na úkor druhých.

Lizzardo
Lizzardo
Level 1 Level 1
11. 1. 2014 00:12

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@michalos @nonestaciti: nechci nic říkat, ale tím jsi v podstatě jen počítači vnutil 4xAA. Až na to, že jsi mu zároveň znemožnil to udělat efektivnějším algoritmem. Čili ukázal jsi, jak budou vypadat hry na 4K monitoru ve FHD s AA. Na druhou stranu aspoň vidíš, že to nebude taková hrůza

Lizzardo
Lizzardo
Level 1 Level 1
23. 6. 2014 16:14

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Lizzardo @obelix: Nějak nechápu o co ti jde? Zaprvé kartičky a obchod s nimi je na steamu už dlouho, takže o tom by diskuze vůbec být neměla. A za druhé, kartičky se přece dostávají zdarma. Takže jo, reálnou hodnotu nemají, jenže tě taky reálně nic nestojí. Nikdo tě nenutí kartičky kupovat za reálné peníze a ostatně se to ani nečeká. Pokud teda nejsi blázen který chce mít všechny odznaky stůj co stůj.

Lizzardo
Lizzardo
Level 1 Level 1
27. 6. 2014 14:47

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Lizzardo @c3cilka: Tohle jsi řekl ty, ne já. Nicméně opravdu tvrdím, že typický Američan když bude chtít, tak 75k USD dá dohromady dříve než typický Čech. Abys mě nechytal za slovo, ano, pro oba to bude trvat roky, ne-li desetiletí, takže typický Američan si to stejně jako typický Čech nekoupí.

Lizzardo
Lizzardo
Level 1 Level 1
27. 6. 2014 14:54

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Lizzardo @Tudva: Já mám stejný názor, ale záleží co vlastně považuješ za výlet do vesmíru, protože hvězdná obloha jako ve vesmíru a viditelné zakřivení země tam vidět bude a přitom beztížný stav je stejně většině lidí spíš na obtíž.

Spíš mi vadí jak o tom píšou, protože je to velmi, velmi zavádějící. Ještě bych byl ochotný to nazvat výletem jako-do-vesmíru, ale v momentě kdy mluví o suborbitální dráze tak jsou zcela a absolutně mimo.

Lizzardo
Lizzardo
Level 1 Level 1
14. 1. 2010 14:28

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@Lizzardo Asi bych se měl přecijen onoho designéra zastat. Pokud se podíváte přímo na jeho stránky tak nepíše nic o prototypu, o coca cole, ani o biodegradabilitě baterie či celého telefonu. Jde jen o samotný nápad nápad telefonu na cukr.
Průšvih nastal až několikanásobným zrecyklováním téhle informace novináři. Nejdříve přišli na základě obrázků s kolou a biodegradabilitou biobaterie, a tady na PCT to úplně dorazili když to prohlásili prototypem a biodegradabilním udělali celý telefon. Předpokládám, že za pár dní se na novinkách objeví informace že ten telefon jde do prodeje...
Páni novináři, zkuste více číst a méně si vymýšlet, věrohodnosti to určitě pomůže.

Lizzardo
Lizzardo
Level 1 Level 1
2. 8. 2011 07:38

Komentáře tohoto uživatele máš zablokované.

@DDR0 Klamná představa je, že roboty pracují zadarmo. Ve skutečnosti je provoz robotu velmi náročný a z energetického hlediska proti lidem velmi nevýhodný. Tam kde člověk bude pracovat při "příkonu" pár desítek wattů, robot má příkon jednotky kW - přitom vykonaná práce je stejná. Dál už je to jen o tom jak nastavíš ceny energií.

Reklama
Reklama