Age of Empires: Definitive Edition – věčná klasika ve 4K
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Age of Empires: Definitive Edition – věčná klasika ve 4K

Age of Empires: Definitive Edition – věčná klasika ve 4K

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

27. 2. 2018 03:00 20

Seznam kapitol

1. Na vlně nostalgie 2. Co je to AoE? 3. Milujte se a množte se 4. Lenost farmářů nezná mezí 5. Křišťálově čistá voda 6. Shrnutí, závěrečné hodnocení

Age of Empires mělo původně vyjít už loni na podzim. S přibližně tříměsíčním zpožděním se na naše PC dostal remake klasiky, která pomohla utvářet žánr strategií. Age of Empires: Definitive Edition má hodně co nabídnout, ale obsahuje také podstatné chyby. Přinášíme vám recenzi, která vám všechno podstatné shrne.

Reklama

Vydání Age of Empires: Definitive Editon byo původně plánováno na říjen loňského roku, kdy bylo výročí 20 let od vydání prvního Age of Empires. Tvůrci však pro dokončení potřebovali ještě pár měsíců navíc, takže došlo k odložení vydání na 20. února. Tento termín už v Microsoftu zvládli, takže je čas na podrobnou recenzi.

Při tvorbě remasterů kultovních klasik se tvůrci mohou vydat dvěma různými směry – zrestaurovat hru pouze navenek a ponechat v ní původní herní principy, nebo ji zrestaurovat pěkně od píky, tedy i s některými herními mechanikami.

První přístup je jednodušší a levnější, ovšem dokáže hrát pouze na nostalgii hráčů, kteří měli zkušenosti s původní hrou. Druhý přístup je nákladnější a také o poznání riskantnější, ovšem pokud se podaří, kromě hardcore fanoušků může oslovit i širší publikum.

Tvůrci z Microsoft Game Studios se ve svém remaku Age of Empires z roku 1997 zastavili někde na půl cesty. Změny jsou nejvíce vidět na grafice, která přichází i s podporou rozlišení 4k a na soundtracku, jenž byl komplet nově nahraný. Některé novinky ovšem najdete i hluboko pod povrchem hry.

Age of Empires: Definitive Edition – věčná klasika ve 4K
i Zdroj: PCTuning.cz

O jaké novinky se jedná? A stojí vůbec za koupi nové hry, která byla Microsoftem oceněna na 549 korun? Na tyto otázky vám odpovím v této herní recenzi.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama