PCTuning Článek

Aivia, Naga, G700s a R.A.T. 9 – velký test herních bezdrátěnek

Pavel Urbánek
Pavel Urbánek
21. 10. 2013 03:00 33 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Ergonomie a vzhled 4. Ovládání 5. Baterie 6. Test baterií 7. Problematika senzorů
8. Testované senzory 9. Akcelerace 10. Test akcelerace 11. Software 12. Bezdrátové zpoždění 13. Testovaní myší 14. Závěr

Herní a bezdrátové? Jde tohle vůbec dohromady, co třeba zpoždění? Na trhu existuje několik špičkových bezdrátových myší, které patří mezi vlajkové lodě předních výrobců herního příslušenství. Čtyři vybrané myši představíme, prozkoumáme jejich možnosti a vyhodnotíme, zda si ten přívlastek „herní“ vůbec zaslouží.

Reklama
Reklama

Dnešní recenze se nebude věnovat popisu jedné myši, nýbrž celé čtveřice. Jednotlivé kousky byly vybírány tak, aby pokryly co nejširší skupinu zájemců o bezdrátovou technologii. Zastoupení výrobci jsou Logitech, Razer, Gigabyte a Saitek. Nejsou to žádní nováčci a jejich myši patří bezpochyby ke špičce v „drátových“ – jak si však vedou testované bezdrátové modely?

Logitech G700s

Nejdříve si však představme testované modely. Od Logitechu testujeme G700s, Razer zastupuje Naga, Gigabyte představuje M8600 V.2 z řady Aivia a v neposlední řadě se podíváme i na Cyborg R.A.T. 9 od Saiteku. Každá z těchto myší je v jistém ohledu specifická a hlavním spojujícím faktorem je především bezdrátovost, ale také „prémiová“ cena. Pokud se poohlížíte po nějaké myši do tisícovky, tak zde nepořídíte – představené modely jsou nejen top z pohledu provedení a vybavení, ale také ceny, které ve všech případech překračuje hranici dvou tisíc korun.

Razer Naga Epic

Možná jste zaregistrovali mé předchozí recenze herních myší, a tak víte, že kromě klasických pohledů na ergonomii, provedení, balení, nebo softwaru kladu důraz na technologii a přesnost snímání. To se však týká herních drátových myší. Jak budeme testovat bezdrátové kousky? Velmi podobně, s tím, že se zaměříme i na další aspekty.

Gigabyte Aivia M8600

Určitě jste si položili otázku, jak je možné kombinovat herní myš s bezdrátovou technologií? To je jeden z aspektů, který budeme dále rozebírat. Kromě toho se podíváme na další klíčovou vlastnost bezdrátových zařízení, a to je způsob napájení a nabíjení. S tím je spojen i třetí významný parametr – hmotnost zařízení.

Saitek Cyborg R.A.T. 9

Specifikace

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning