AMD Catalyst Omega: nová generace, nové funkce, vyšší výkon
Článek AMD Catalyst Omega: nová generace, nové funkce, vyšší výkon

AMD Catalyst Omega: nová generace, nové funkce, vyšší výkon

Adam Vágner

Adam Vágner

9. 12. 2014 06:00 28

Seznam kapitol

1. Přes 20 nových funkcí 2. Vylepšení videa, co stojí to za to! 3. Virtual Super Resolution (VSR) 4. Freesync, Graphics Amplifier, podpora 5K a 24 LCD 5. Lepší uživatelská podpora 6. Gaming Evolved pod Mantle: video a „měření“ FPS 7. Testovací sestava a metodika 8. Aliens vs. Predator Benchmark
9. Battlefield 4 10. Bioshock: Infinite, Cliffs of Dover 11. Crysis 3 12. Grid 2 13. Metro: Last Light 14. World of Tanks 9.1 15. Závěrečné shrnutí

AMD představilo novou generaci ovladačů Catalyst s dovětkem Omega. Jde o balík, který integruje více než dvacítku nových funkcí včetně podpory FreeSync, VSR coby alternativy k „supersamplingu“ DSR od Nvidie nebo nových technologií pro vylepšení videa. Kromě nich se podíváme i na nárůst výkonu oproti starším ovladačům.

Reklama
Reklama

Nárůst výkonu v jednotlivých hrách není dramatický, rozdíly jsou často na úrovni chyby měření a liší se i v závislosti na testovaném nastavení. Významnou výjimkou je Bioshock: Infinite, o něco menší nárůst je ještě vidět v pár dalších hrách a u zbytku jde o nárůsty v řádech jednotek či spíše desetin snímků za sekundu.

Celkově si pak karta o pár procent polepšila, k marketingovým desítkám procent to má ale proti ne zcela zastaralým ovladačům daleko.

Ale i tak můžeme mluvit o zlepšení výkonu. Spíše než nárůst výkonu jsou zajímavé nové funkce, ale i u nich to mohlo být lepší.

Zvláštní je zejména to, že se AMD u řady funkcí oficiálně hlásí jen k podpoře Radeonů řady R7 a R9, ačkoliv se spousta nových modelů v principu neliší od Radeonů HD 7000. Může to být ale i tím, že mají nové modelové řady při testování vyšší prioritu a podopora starších karet bude po dostatečném ověření funkčnosti následovat. V případě, že jste nové ovladače na sedmitisícovkách vyzkoušeli, dejte klidně v diskuzi vědět, jak jste pochodili a co vše funguje a co ne.

Nové ovladače můžete stahovat ze stránek AMD.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning