PCTuning Článek

Ano, funguje to – Lumosity vám zbystří mozek a zlepší paměť

lucie-jirikova
Lucie Jiříková
16. 4. 2013 01:00 30 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Jak to funguje 3. Představení her - 1. část 4. Představení her - 2. část 5. Hodnocení, závěr

Asi jste to už zaznamenali z otravných bannerů a vlezlých videí na YouTube – existuje něco jako Lumosity a zázračně se po tom zlepšuje výkon mozku. Nebylo nic jednoduššího, než neproplatit pár autorům honoráře a koupit za to Lucii předplatné na 4 týdny. Nejsou to jen plané řeči, trénink opravdu zlepší vaše schopnosti.

Reklama
Reklama

Stránky Lumosity programu jsou v současné době dostupné pouze anglicky, ale vzhledem k tomu, že povaha her není nijak těžká a že uživatelé mají možnost zakázat, aby jim byly předkládány hry, u nichž je nutné umět dobře anglicky, není tato věc nijak víc na škodu. Her, k nimž je potřeba dobré znalosti anglického jazyka, je navíc velice poskrovnu – napočítala jsem pouze 3. Dalšími funkcemi jsou zakázání her pro barvoslepé, zasílání připomenutí denního tréninku, nebo změna intenzity tréninku, případně vašich tréninkových preferencí.

Bez ohledu na preference si po několika málo dnech mezi hrami každý vybere své favority. I mě se to brzy povedlo. Mými nejoblíbenějšími kousky ze současné nabídky byly Lost in Migration, Eagle Eye, Speed Match, Color Match, Chalkboard Challenge, By the Rules a Pinball Recall. Dovolte mi je proto ve zkratce představit.

Lost in Migration je hra spadající do tréninku pozornosti. Ukazují se vám v ní hejna ptáků a vaším úkolem je zmáčknout na klávesnici šipku, která znázorňuje směr prostředního z nich. Čím rychlejší a přesnější při určování budete, tím více bodů dosáhnete.

Eagle Eye opět patří do tréninku pozornosti a opět se točí kolem ptactva. V této hře se vám na obrazovce současně ukáže pták a číslo, které zase rychle zmizí a vaším úkolem je určit polohu ptáka a hodnotu, kterou jste předtím zaregistrovali. A aby to nebylo úplně snadné, časem se rychlost problikávání těchto údajů zvyšuje a také se přidají matoucí předměty – skvrny, které se ptákům velice podobají. Eagle Eye je jako jedna z mála her na přesnost a vůbec se při ní nepočítá čas.

Speed Match je už podle názvu zástupcem her na procvičování rychlosti. V této hře je vaším úkolem určit, zdali je předmět, který na obrazovce právě vidíte, stejný, jako předmět, který jste viděli před ním. Speed Match je na rychlost i na přesnost. Čím bude vaše odezva kratší a čím budete přesnější, tím více bodů dostanete.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning