PCTuning Článek

Ano, funguje to – Lumosity vám zbystří mozek a zlepší paměť

lucie-jirikova
Lucie Jiříková
16. 4. 2013 01:00 30 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Jak to funguje 3. Představení her - 1. část 4. Představení her - 2. část 5. Hodnocení, závěr

Asi jste to už zaznamenali z otravných bannerů a vlezlých videí na YouTube – existuje něco jako Lumosity a zázračně se po tom zlepšuje výkon mozku. Nebylo nic jednoduššího, než neproplatit pár autorům honoráře a koupit za to Lucii předplatné na 4 týdny. Nejsou to jen plané řeči, trénink opravdu zlepší vaše schopnosti.

Reklama
Reklama

I když jsem k Lumosity zpočátku přistupovala se značnou skepsí, musím se přiznat, že mě tento tréninkový program velice mile překvapil. Během 4 týdnů, v nichž jsem se Lumosity věnovala nepravidelně několik málo minut denně, jsem vedle celkového 52% zlepšení, které můžete vidět i na přiloženém grafu, zaznamenala především výsledky praktické.

Mým hlavním problémem byla mírná porucha soustředění. V praxi to znamenalo, že jsem například nebyla schopná číst si při puštěné televizi, nebo psát ve chvíli, kdy jsem slyšela někoho, jak mluví. Při podobných činnostech jsem taky nedokázala poslouchat muziku atd. Tyto problémy v současné době nemám. Pomalu zmizely a moje soustředění se opět dostalo do normálu.

I podle zaznamenaných výsledků jsem v oblasti soustředění zaznamenala největší zlepšení. Dalším mým problémem je rychlost řešení problémů, která se mi podle grafu taky poměrně zlepšila, ovšem praktické výsledky se nijak neprojevily. Předpokládám, že je to hlavně z toho důvodu, že tato vlastnost je spíše vrozená a na rozdíl od schopnosti soustředění jsem jí nikdy nedisponovala.

I přesto mohu Lumosity vřele doporučit. Při ceně programu $14.95 měsíčně jde rozhodně o dobrou koupi. Kromě toho jsou však v nabídce i různé slevové akce při nákupu programu na rok, dva roky a na doživotní používání. A vše je samozřejmě možné vyzkoušet zdarma. Stačí přejít na Lumosity a zaregistrovat se.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning