Arctic Z2-3D: velký krok vpřed k ergonomii
i Zdroj: Pctuning
Monitory Článek Arctic Z2-3D: velký krok vpřed k ergonomii

Arctic Z2-3D: velký krok vpřed k ergonomii

Pavel Urbánek

Pavel Urbánek

8. 3. 2018 03:00 8

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení a specifikace 3. Montáž a návody 4. Nastavitelnost 5. Mechanické vlastnosti a seřizování 6. Závěr

V době ultra-širokoúhlých monitorů se už pomalu zapomíná na klasické vícemonitorové konfigurace. Ty ale zdaleka nejsou mrtvé, zejména pak v profi využití. A když už více monitorů, tak to chce pořádný ergonomický držák. No a my se dnes podíváme na novinku od Arcticu Z2-3D.

Reklama

Dnešním trendem jsou čím dál větší a čím dál širokoúhlejší monitory. Člověk by skoro řekl, že nějaké stojany na monitor nebo i více monitorů jsou docela zbytečné. Vůbec, základní stojany pod monitory jsou pořád velká bída a zejména firmy nemají tendenci kupovat svým zaměstnancům nějaké širokoúhlé panely za desítky tisíc, ale raději nakoupí mrak levných FHD dvaadvacítek.

A nejde jen o firmy, ale i o herní použití. A nemyslím teď nějaké Surround nebo Eyefinity konfigurace pro ultra-širokoúhlý požitek, ale čím dál populárnější castování, lets playe a bůh ví, co ještě dnes letí. Tyto aktivity prakticky vyžadují druhý monitor na sledování chatu, streamu, atd.

Nejen v takových případech je potřeba monitory vhodně uspořádat. Jejich výška, náklon, otočení ale i prostor pod nimi definují jak ergonomické herní centrum nebo pracoviště si vytvoříte. A právě držák na monitor¨, jako je Arctic Z2-3D, může být zrovna tím řešením, které hledáte.

Arctic Z2-3D: velký krok vpřed k ergonomii
i Zdroj: Pctuning

Co od takového držáku očekávat, jaké vlastnosti sledovat, na co si dát pozor při montáži – to jsou věci, na které se dnes podíváme a porovnáme novinku od Arcticu s tím, co jsme před pár lety testovali ve stejné kategorii. Někdo by řekl, že u mechanických periferií asi nebude zásadní pokrok patrný, ale jak se zdá, tak opak je pravdou a Arctic Z2-3D to dokazuje.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning