PCTuning Článek

Asus Dual GeForce RTX 2060 Super Evo V2 OC O8G v testu

Adam Vágner
Adam Vágner
27. 7. 2020 03:00 41 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Asus GeForce RTX 2060 Super Evo V2: představení 2. Asus GeForce RTX 2060 Super EVO V2: konstrukce 3. Testovací sestava 4. 3D Mark Fire Strike a Fire Strike Extreme 5. 3DMark Time Spy a Time Spy Extreme 6. Aliens vs. Predator 7. Battlefield 1 8. F1 2018 9. Fallout 4 (Win 10) 10. Far Cry 5 11. GTA V 12. Metro Last Light Redux 13. Tom Clancy´s The Division (DX11 + DX12) 14. The Witcher 3: Wild Hunt 15. Metro Exodus 16. Shadow of The Tomb Raider
17. World of Tanks 1.5.1 18. The Division 2 19. Boost v AvP: performance mode 20. Boost v F1 2018: performance mode 21. Boost v Metro LL: performance mode 22. Teploty 23. Chování ventilátorů 24. Hlučnost 25. Spotřeba a poměr výkon/watt bez zátěže a v AvP 26. Spotřeba a poměr výkon/watt v F1 2018 27. Výkon a poměr cena/výkon v rozlišení 1920 × 1080 28. Výkon a poměr cena/výkon v rozlišení 2560 × 1440 29. Výkon a poměr cena/výkon v rozlišení 3840 × 2160 (4K) 30. DLSS 2.0 a Death Stranding 31. Závěrečné shrnutí

Před uvedením nové generace karet výrobci často rozšiřují nabídku o levnější karty s jednodušší konstrukcí, aby nalákali i ty, kteří dosud novou kartu nepořídili. Nabídnou pak o něco horší provozní vlastnosti, ale funkce čipu zůstávají. U GeForce RTX to mimo jiné znamená podporu DLSS 2.0, nahlédneme i na to, co to udělá v novém Death Stranding.

Reklama
Reklama

Karta navenek působí díky velkému krytu robustně. Bohužel spíš klame tělem. U Strixů je vidět, že se Asus snaží každý kousek prostoru pod krytem zaplnit žebrováním a překvapí vás, jak jsou těžké, tady vás spíš překvapí, jak je navenek rozměrná a masivní karta lehká. Pasivu je o poznání menší než kryt. Má dvě 8mm heatpipe a podélné žebrování. Shora ji ofukují dva firemní ventilátory axial-tech.


 | 
 | 

Spodní stranu karty chrání kovový backplate. Teplovodivé podložky pod ním nejsou, jenom vzduchová mezera, ale vítám, že v něm výrobce udělal perforaci pro lepší odvětrávání v místě nad napájecí kaskádou. Přídavné napájení obstarává jeden osmipin. Na vnější straně krytu si zhruba uprostřed můžete všimnout průsvitného proužku, to je zmiňované decentní podsvícení, za provozu svítí světlem přecházejícím z fialové do modré.

Shora je docela dobře vidět, že samotný pasiv je užší než ventilátory. Žebrování končí zhruba na úrovni rohu záslepky. A je to škoda, klidně mohlo být o centimetr širší, prostor na to je.

 
|  

Délka pasivu je nejlépe vidět na pohledu zboku. Chlazení napájecí kaskády obstarává samostatný pasiv z extrudovaného hliníku. RTX 2060 Super už ale není z nejúspornějších, radši bych viděl, kdyby byly chlazené přímo velkým pasivem. Do něj odchází teplo z cívek, ale jen přes širokou teplovodivou podložku přitisklou na žebrování. U základny si pak můžete všimnout teplovodivých podložek pro chlazení pamětí.

Když nahlédnete pod kryt, zjistíte, že žebrování pasivu končí tam, kde začíná hrana krytu. Mezi ventilátory a pasivem je mezera o výšce 3-4 mm, o které mohlo být žebrování vyšší (anebo mohla být karta o bezmála půl centimetru nižší). Klasické šetření na špatném místě.


 | 
 | 

Do délky se karta (na rozdíl od první verze EVO) řadí k těm kratším, na délku přesahuje 24 cm jen o pár milimetrů.


  .

I záslepka trochu zamrzí. U předchozí verze Evo byla kombinace dvou konektorů HDMI, dvou DisplayPortů a jedno DVI-D. Na EVO V2 výrobce nechal dva HDMI, nechal historický DVI-D, ale jeden DisplayPort ušetřil. Pokud budete chtít něco víc než 8bitové RGB ve 4K na 60 Hz, zvládne to jen jediný DisplayPort. To už bych snad raději viděl DisplayPort místo DVI-D, dnes už asi nenajdete moc přeživších monitorů, které nemají HDMI a DisplayPort a potřebují dual link DVI.

A už pojďme na výsledky testů.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning