Asus GX700 – vodou chlazený, brutální herní notebook
i Zdroj: PCTuning.cz
Mobilní zařízení Článek Asus GX700 – vodou chlazený, brutální herní notebook

Asus GX700 – vodou chlazený, brutální herní notebook | Kapitola 6

Z. Obermaier

Z. Obermaier

22. 2. 2016 06:00 14

Seznam kapitol

1. Voda v notebooku 2. Představení, balení a specifikace 3. Asus GX700VO – hardware I. (CPU, GPU) 4. Asus GX700VO – Chlazení notebooku 5. Asus GX700VO – Hardware II. (disky, paměť) 6. BIOS a software 7. Zpracování, konektory a repro
8. Klávesnice, teploty a výdrž baterie 9. Výkon procesoru (Core i7-6820HK) 10. Testy herního výkonu (GTX 980) 11. Přetaktování GPU a CPU 12. Galerie notebooku 13. Závěr

Dnes si ukážeme finální prodejní verzi prvního, sériově vyráběného herního notebooku chlazeného vodou. Nabízí extrémní herní výkon GeForce GTX 980, který je navíc tichý i v maximální herní zátěži. Žádný herní notebook této kategorie není a nikdy nebyl takhle tichý. Aby také ne, za 120 000 Kč s daní.

Reklama

BIOS a software

Je smutným zvykem, že u většiny notebooků nelze nastavit po stránce výkonu a ladění nic. Zde mne ale Asus zklamal, jelikož v před produkční verzi, kterou nám představil v preview Michal, taktování v BIOSu povolené bylo. U prodejní verze ale není, čemuž se nemůžeme divit – bůh ví, co by zde kdosi nastavil, počítač zničil a pak reklamoval. Výrobce se chrání. Já bych ocenil nějaký trik k odemknutí těchto funkcí, jako tomu bylo dříve u desek DFI a dalších. Tajnou kombinací kláves se vše odemklo. Zde tomu tak není, shrnutí BIOSu se vejde do dvou obrázků.

Na základní obrazovce jsou jen základní informace o systému. BIOS je nejnovější, verze 205 je z konce listopadu loňského roku. Žádná jiná verze asi k dispozici není, počítač je na trhu v podstatě pár týdnů.

Asus GX700 – vodou chlazený, brutální herní notebook
i Zdroj: PCTuning.cz

V rozšířených volbách je pouze několik položek. Možností nastavení je jenom několik, nic zásadního ale změnit nelze. Ohledně výkonu vůbec nic.

Asus GX700 – vodou chlazený, brutální herní notebook
i Zdroj: PCTuning.cz

Software

Software přibalený k notebooku je opravdu povedený, svižný a solidní. Nejdůležitější je Gaming Center, který se spouští buď myší nebo stiskem klávesy R.O.G. V jiném nástroji totiž počítač nepřetaktujete, ani nepodtaktujete. Tohle je váš jediný pomocník pro ladění ventilátorů, a taktů systému. K dispozici jsou čtyři přednastavené profily, ale nijak zásadně se neliší. Vpravo je možné ručně měnit otáčky ventilátorů počítače i vodního doku. Zajímavější jsou volby skryté pod malou šipkou Turbo Gear.

Asus GX700 – vodou chlazený, brutální herní notebook
i Zdroj: PCTuning.cz

Zde si totiž zvolíte přímo výkonová nastavení počítače. Od základního Standart až k Extrémnímu a manuálnímu. Extrémní a manuální volba se zpřístupní až po připojení vodního doku. Jediný rozdíl mezi Extrém a manuál je možnost ručně přetaktovat GPU a paměti GPU. To je vše. Zde také můžete pěkně sledovat teploty a napětí všech komponent.

Asus GX700 – vodou chlazený, brutální herní notebook
i Zdroj: PCTuning.cz

Samozřejmostí je také GeForce Experience, i když v tomto případě moc důležitá není. Tento počítač má dost výkonu pro svoje rozlišení, aby nebylo nutné snižovat detaily. V tomto případě si vše zahrajete naplno, stejně jako u minule testovaného Eurocomu X9 Sky.

Ovládání zvuku skrze Sonic Studio II je už nějaký čas u všech počítačů Asus, zde lze nastavit všechno možné kolem herních zvukových profilů.

Také Macro Key už dávno známe, jde i nástroj pro přiřazení kláves k určitým aplikacím. To vám může samozřejmě usnadnit život a používání počítače. Zdali to využijete, už je jenom na vás.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama