asus-matrix-serie-radeony-jak-maji-byt
Článek Asus Matrix série - Radeony jak mají být

Asus Matrix série - Radeony jak mají být | Kapitola 5

Mirek Kočí

Mirek Kočí

4. 3. 2009 06:00 55

Seznam kapitol

1. Úvod - klenot mezi kartami 2. iTracker: chytřejší než ostatní 3. Přetaktování 4. Testovací sestava 5. Testovací hry a metodika
6. Far Cry 2 7. 3DMark Vantage 8. Crysis Warhead 9. S.T.A.L.K.E.R.  Clear Sky 10. Shrnutí výkonu a závěr

Před nějakou dobou uvedl ASUS na trh sérii grafických karet označených "Matrix". První modely byly postavené na jádrech G94 a G92, jednalo se o modely GeForce 9600 GT a GeForce 9800 GT. Tuto sérii karet výrobce rozšiřuje i dalšími dvěma modely z konkurenčního tábora. Dnes si představíme Radeon HD 4850 a HD 4870 z této řady. Díky použití lepšího chlazení a pokročilých funkcí na zvyšování napětí jsou obě nové karty jsou vhodné především pro přetaktování.

Reklama
Reklama
Asus Matrix série - Radeony jak mají být

Asus Matrix série - Radeony jak mají být

Následující tituly byli testovány v dnes oblíbeném rozlišení 1680 x 1050, které reprezentuje 22" LCD. Testoval jsem bez vyhlazování, ale také s ním. Abychom skutečně odhalili potenciál karet po přetaktování, nastavil jsem hodnotu pro anti-aliasing na 4xAA. Vyšší úroveň vyhlazování zbytečně snižuje výkon a na obraz má minimální vliv, upřednostnil jsem hratelnost a takto se FPS držela v rozumných hladinách.

Far Cry 2 - (DX10) + benchmark. Použil jsem vestavěný test, spouštěl jsem "Short Ranch" dvakrát po sobě. Výsledek je opět průměr. Nastavení vše na "Ultra High", AF i AA nastaveno v benchmarku.

S.T.A.L.K.E.R. Clear Sky - (DX10) + benchmark. Průlety bažinami, které benchmark obsahuje dokresluje skutečné výkony karet ve hře. Výsledky jsem sečetl a zprůměroval.

Crysis Warhead - (DX10) + benchtool. Použil jsem testovací utilitu, která simuluje skutečné hraní. Výsledky pak vypisuje samotná utilita. Nastavení bez a s vyhlazováním bylo nastaveno na Fanatik. Hodnotu AF jsem nastavil v ovladačích, AA jsem pak nastavoval v menu testovacího nástroje.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Pctuning