Asus ROG GTX 1070 Strix Gaming s DirectCU III v testu
i Zdroj: Pctuning
Hardware Článek Asus ROG GTX 1070 Strix Gaming s DirectCU III v testu

Asus ROG GTX 1070 Strix Gaming s DirectCU III v testu | Kapitola 11

Z. Obermaier

Z. Obermaier

27. 6. 2016 03:00 153

Seznam kapitol

1. Tichá a robustní GTX 1070 2. Představení karty - Vlastnosti a funkce 3. Představení karty – balení karty, detaily, chlazení 4. Pohled do nitra karty 5. Specifikace a Testovací sestava 6. Výkon ve 4K (3840×2160)
7. Shrnutí výkonu 8. Spotřeba a teploty 9. Přetaktování 10. Max OC: GTX 1070 vs GTX 980 Ti 11. Závěr

V dnešním testu se podíváme na hodně zajímavou kartu, GeForce GTX 1070 jsou za svou cenu zajímavější než GTX 1080, a takhle karta od Asus je jasnou bombou. Naprosto tichý chod, vysoké frekvence a s nimi i výkon. Nový chladič se opravdu povedl, jeden problém ale s kartou mám – více v článku. 

Reklama
Reklama

Závěr

Asus ROG GTX 1070 Strix Gaming s DirectCU III v testu
i Zdroj: Pctuning

Výkon

Výkon karty je opravdu vysoký díky novému Boostu a jeho chování, pokud jádro udržíte pod limitní teplotou. To Asus umí, karta tedy svůj výkon nesnižuje a nabízí ten maximální. Díky chladiči a vlastnostem se díváte na možná nejvýkonnější GTX 1070 na trhu, která výrazně překonává referenční verzi. Z herních testů ve 4K vyplývá, že tato GTX 1070 od Asus je o 18 procent výkonnější než GTX Titan X (tedy i referenční GTX 980 Ti). Ve srovnání s referenční GTX 1080, je Strix GTX 1070 slabší o 14 procent, což není zase tak mnoho.

Provozní vlastnosti

Spotřeba je nízká, zhruba stejná jako nereferenční GeForce GTX 980. Celá sestava si v zátěži řekla o 250 W, což není mnoho. Na nabízený výkon je spotřeba skvělá. Výrobce na kartu osadil nový typ ventilátorů a je to znát. Tišší kartu jsem dlouho netestoval, letos možná vůbec. Musím říci, že Asus nastavil otáčky karty dobře, maximální teplota se pohybuje do 65 °C stupňů, včetně po přetaktování. Tohle je jedna z nejtišších High-end GeForce GTX na trhu, možná dokonce zatím nejtišší model se vzduchovým chladičem DirectCu III.

Přetaktování

Karta má v základu dost vysoké frekvence, tudíž zde není moc velký prostor k taktování. Kartu jsem přetaktoval bez zvýšení napětí na 2076 MHz pro jádro a 8500 MHz u pamětí. Na těchto taktech byla karta stabilní ve všech hrách. To představuje nárůst výkonu další čtyři procenta. V takovémto případě je karta výkonnější proti GeForce Titan X asi o 20-22 %. Jsem ale mírně zklamán, čekal jsem nárůst taktů a výkonu alespoň deset procent, nikoliv jen 50 MHz. Tento výsledek nepovažuji za taktování. Karta už z výroby jede na svém maximu a žádný prostor k navýšení výkonu už nenabízí.

Osobní názor

Díky vysokým frekvencím, je karta Asus jednou z nejvýkonnějších GeForce GTX 1070 na trhu. Přátelé taktování si s ní v domácích podmínkách moc neužijí. Žádné další výrazné taktování se nekoná, karta jede už téměř na hraničních frekvencích jádra GP104. Paradoxně je spíše karta určená těm, kteří taktovat ani nechtějí, jelikož karta jede už z továrny na maximálním výkonu. A to vše bez jediného zásahu uživatele. To možná mnozí ocení. Cena je samozřejmě vysoká, dnes stejná jako u všech lepších GeForce GTX 980 Ti. Chlazení je excelentní, tiché za všech okolností, teploty po půl hodině hraní ve 4K na 65 °C jen tak něco nezvládne.

Rozhodování o koupi je ale složitější, jelikož přetaktovaná GTX 980 Ti nabízí stejný výkon za stejnou cenu. Pro modernější GTX 1070 hovoří ale větší paměť, modernější architektura a nové funkce. Zdali se rozhodne hráč pro zlevněnou GTX 980 Ti nebo koupí GTX 1070 (až budou skladem) je už na něm. Pokud GTX 1070, tak Strix Gaming je jasná volba – tišší a výkonnější GTX 1070 budete hledat těžko.

Výhody a nevýhody

Asus ROG GTX 1070 Strix Gaming s DirectCU III v testu
i Zdroj: Pctuning

Asus ROG GTX 1070 Strix Gaming s DirectCU III v testu
i Zdroj: Pctuning

Za skvělý výkon a neuvěřitelně tichý chladič uděluje redakce druhé nejvyšší ocenění

Asus ROG GTX 1070 Strix Gaming s DirectCU III v testu
i Zdroj: Pctuning

Grafické karty testu zapůjčil ASUS Czech republic

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning