PCTuning Článek

Asus U30J — nadupaná třináctka s i7 a Nvidia Optimus

tomas-sulc
Tomáš Šulc
10. 6. 2010 01:00 18 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Asus U30J — hardware 2. Design, materiály, rozměry 3. Baterie, klávesnice, touchpad 4. Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 5. Zvuk, chlazení, záruka 6. Testy procesoru
7. Testy operační paměti 8. Testy grafické karty - standardní 9. Testy pevného disku 10. Test výdrže akumulátoru 11. Vyhodnocení a závěr

ledáte notebook, který bude malý a přitom slušně výkonný, ale odmítáte platit extrémní ceny za luxusní 13" Sony VAIO řady Z? Potom tu pro vás máme jistou alternativu od Asusu. Co říkáte také na 13" provedení částečně z hliníku, procesor Core i5/i7, 640GB disk a GeForce 310M s technologií Optimus? To vše při přijatelné ceně okolo 25 tisíc korun.

Reklama
Reklama

Vstupy/výstupy


-pro zvětšení klikněte-

Na levém boku notebooku je umístěn otvor pro zámek typu Kensington, vývod chlazení, analogový výstup na monitor, HDMI, dvojice USB portu a dvojice audio výstupů.


-pro zvětšení klikněte-

Na druhé straně je optická mechanika, třetí USB port, ethernet a zdířka pro zdroj.


-pro zvětšení klikněte-

Zezadu není kvůli akumulátoru nic.


-pro zvětšení klikněte-

Zepředu se vešla jen čtečka paměťových karet. K rozložení portů osobně nemám výhrad a jsem spokojen. Co mne trochu mrzí je, že příslušenství se dá připojit jen přes USB porty, chybí třeba ExpressCard slot. Nicméně vzhledem k tomu, že je notebook osazen i optickou mechanikou, je vidět, že už by jej po stranách notebooku téměř nebylo kam vecpat, tudíž tentokrát jeho absenci chápu.

Webová kamera

Ve víku notebooku je jako obvykle integrována webová kamera. Ta má u laptopů Asus většinou rozlišení okolo 2 MPx, v tomto případě byl však osazen model s rozlišením jen VGA, tedy 640 × 480 px. To ale zas tak nevadí, daleko důležitější jsou praktické zkušenosti s kamerou. A v tomto ohledu je vše v naprostém pořádku, obraz byl naprosto plynulý a také odezva kamery byla takřka nulová.


-pro zvětšení klikněte-

Operační systém

S koupí notebooku dostanete také licenci na operační systém, v tomto případě jsou to Windows 7 v 64bitové verzi Professional. To je rozumná volba vzhledem k tomu, že je notebook určen svým výkonem spíše pro náročnější uživatele. Na druhou stranu je tento systém o OEM verzi o téměř tisícovku dražší než standardní verze Home Premium a nabízí se otázka, jaké procento zákazníku výhody verze Professional (ty jsou zejména v oblasti pokročilých síťových funkcí).

Příslušenství

Protože jsem testoval předprodukční vzorek, nedostal jsem k notebooku žádné příslušenství. Nicméně Asus patří k jedněm z mála posledních výrobců, kteří ke svým mobilním počítačům nějaké to příslušenství dává, zejména to patří o těch dražších strojích. Je tak pravděpodobné, že v prodejním balení najdete myš, případně i brašnu.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning