PCTuning Článek

Asus U30J — nadupaná třináctka s i7 a Nvidia Optimus

tomas-sulc
Tomáš Šulc
10. 6. 2010 01:00 18 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Asus U30J — hardware 2. Design, materiály, rozměry 3. Baterie, klávesnice, touchpad 4. Vstupy/výstupy, OS, příslušenství 5. Zvuk, chlazení, záruka 6. Testy procesoru
7. Testy operační paměti 8. Testy grafické karty - standardní 9. Testy pevného disku 10. Test výdrže akumulátoru 11. Vyhodnocení a závěr

ledáte notebook, který bude malý a přitom slušně výkonný, ale odmítáte platit extrémní ceny za luxusní 13" Sony VAIO řady Z? Potom tu pro vás máme jistou alternativu od Asusu. Co říkáte také na 13" provedení částečně z hliníku, procesor Core i5/i7, 640GB disk a GeForce 310M s technologií Optimus? To vše při přijatelné ceně okolo 25 tisíc korun.

Reklama
Reklama

Baterie


-pro zvětšení klikněte-

Osazeným akumulátorem mne Asus příjemně překvapil. V notebooku totiž najdete baterku složenou hned z osmi článků, což samozřejmě znamená nadprůměrnou kapacitu akumulátoru, která je v tomto případě slušných 84 Wh. To by společně s technologií NVIDIA Optimus a 13" mohlo znamenat poměrně slušnou výdrž na akumulátor a pět hodin zní jako vcelku reálný výsledek.

Zdroj

Překvapením pro mne osobně byl půlkilový zdroj, který má výkon až 90 W, což testovaný notebook nikdy nevyužije. Mám proto pocit, že tento zdroj jsem dostal pouze k testovacímu stroji, v běžném prodejním balení bude zdroj menší s výkonem okolo 60 W.

Klávesnice


-pro zvětšení klikněte-

Klávesnice je v poslední době předností notebooků Asus a spokojen jsem i tentokrát. Opět jde o moderní typ, který má velké dělené klávesy a velmi příjemně se na něm píše. Jediná moje výtka směřuje k šipkám, které nejsou jako obvykle vydělené, mají však alespoň plnou velikost.

Touchpad

S touchpadem jsem byl také v zásadě spokojený. Jeho velikost je dostačující a je příjemný na dotek. O něco horší je to však s dodatečnými funkcemi, touchpad uměl jen scrollování pomocí dvou prstů, což však dávám za vinu spíše testovanému vzorku, prodejní kusy podle mne budou umět všechny funkce jako je třeba vpřed/vzad. Tlačítka u touchpadu se mi příliš nelíbila. Zmáčknout se totiž dají jen u krajů a to ještě nepříliš jistě, je třeba na ně hodně tlačit (což je nepraktické).

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning