Bang & Olufsen Beoplay Portal – elegantní instrument pro hudbu i bojiště
i Zdroj: Bang & Olufsen
Herní příslušenství Článek Bang & Olufsen Beoplay Portal – elegantní instrument pro hudbu i bojiště

Bang & Olufsen Beoplay Portal – elegantní instrument pro hudbu i bojiště | Kapitola 4

Miroslav Ježek

Miroslav Ježek

9. 5. 2022 10:00 1

Seznam kapitol

1. Úvod, balení, specifikace 2. Konstrukce, design 3. Muziko hraj 4. Mobilní appka a Dolby Access 5. Závěr

Nastražte uši, nažhavte své FLAC knihovny, vytočte motory, nabijte kvéry. Sluchátka Portal se pokusí zaujmout všechny, kdož prahnou po dobrém zvuku a nestojí o křiklavé barvy, zářivé LEDky a přebasované nesmysly.

Reklama
Reklama

Nyní aplikace Bang & Olufsen. Ke stažení je klasicky na Google Store, po instalaci mi odmítala sluchátka najít a připojit. Potom přestala fungovat, takže reinstalace. Problém s připojením trval, dokud jsem nepovolil v telefonu polohu. Nechápu, proč zrovna zapnutí polohy určuje, jestli se sluchátka přes BT připojí, ale počítám, že si lidé z firmy dělají statistiku, kdo kde jejich produkty používá. K aplikaci je totiž nutno se přihlásit přes FB, Google nebo se registrovat přímo a je nutné odsouhlasit, že vám firma může posílat reklamní spam a jinak otravovat.

 V appce je potom možnost aktualizace, která taky funguje výborně. Odhad doby trvání byl 3 minuty, ale po čtvrt hodině to aplikace vzdala a prohlásila, že asi vypadlo připojení. To se opakovalo několikrát a aktualizace tudíž byla mnou odložena na neurčito, tj. napořád. Samotné rozhraní je vcelku primitivní a jednoduché, k tomu nemám výtku. Raději přehlednost než plno blbostí a ztracených podmenu. Je zde nastavení ANC, hlasitost, ekvalizér a několik dalších voleb, což naprosto dostačuje.

Bang & Olufsen Beoplay Portal – elegantní instrument pro hudbu i bojiště

Tuhle aplikaci ještě doplňuje Dolby Access, k němuž získáte jako majitel Portalu licenci. V zásadě jde o další nadstavbu s ekvalizérem, kde se dá povolit jak virtuální zvuk, tak normalizace hlasitosti a upravit si jednotlivé frekvence dle sebe. Jednoduché a funkční. A jak jsem už zmínil, ono tohle Atmos vážně funguje a zvuk vylepší. Pořád jsou to softwarové čáry, ale hoši z Dolby to zřejmě mají v paži. 

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning