Bang & Olufsen Beoplay Portal – elegantní instrument pro hudbu i bojiště
i Zdroj: Bang & Olufsen
Herní příslušenství Článek Bang & Olufsen Beoplay Portal – elegantní instrument pro hudbu i bojiště

Bang & Olufsen Beoplay Portal – elegantní instrument pro hudbu i bojiště

Miroslav Ježek

Miroslav Ježek

9. 5. 2022 10:00 1

Seznam kapitol

1. Úvod, balení, specifikace 2. Konstrukce, design 3. Muziko hraj 4. Mobilní appka a Dolby Access 5. Závěr

Nastražte uši, nažhavte své FLAC knihovny, vytočte motory, nabijte kvéry. Sluchátka Portal se pokusí zaujmout všechny, kdož prahnou po dobrém zvuku a nestojí o křiklavé barvy, zářivé LEDky a přebasované nesmysly.

Reklama
Reklama

Osud mě obšťastnil dalšími sluchátky na test. Víte kdo je to osud, ne? Šéfuje tomuto internetovému plátku a manévruje redaktory jako bača ovce. Jelikož osud bývá nevyzpytatelný, věřím, že tentokrát mi chtěl trochu přilepšit a obdařil mě aparátem, který má být dokonalý po všech stránkách. Má mít skvělý zvuk. Má být pohodlný. Má být lehký. Má mít nekonečnou konektivitu a dokáže hrát i přes ponorkový sonar. Jako vždy jsem po konzumaci těchto výkřiků opatrný a věřím maximálně tomu, že to patrně tedy budou sluchátka, když to jako sluchátka vypadá. Vše ostatní si prověřím a vyzkouším sám. 

Bang & Olufsen Beoplay Portal – elegantní instrument pro hudbu i bojiště

Má těžce zkoušená lebka bude vystavena dalšímu hřmotnému instrumentu, Bang & Olufsen Beoplay Portal (PC/PlayStation). Pozor na to, tato sluchátka mají dvě verze, jedna pro Xbox a druhá pro PC/PS5. Jde o klasický circumaurální uzavřený aparát s hromadou pokročilých funkcí. Konektivita je zcela dle očekávání, dá se hrát přes kabel USB-C, bezdrátový dongle, Bluetooth nebo archaickou analogovou tkaničku. Výčet funkcí je dosti obsáhlý, zahrnuje dvojité připojení (bezdrát a BT zároveň), potlačení okolního bordelu (ANC), mušle fungující jako tlačítka (stačí poklepat), je zde podpora Dolby Atmos či ekvalizér a další funkce v mobilní aplikaci. Nechybí mikrofon, ačkoli ze sluchátek nikde netrčí. Ve skutečnosti jsou tu celkem čtyři mikrofony, které se starají o přenos uživatelova klení a zároveň se snaží o eliminaci hluku při zapnutém ANC. Integrovaná baterie má kapacitu 1200 mAh a měla by vydržet cca 19 hodin při bezdrátovém připojení s aktivním BT a ANC. Nasátí energie zpět trvá dvě hodiny. 

K podrobnějšímu nastavení je tu ona mobilní appka, ale hraje to i bez ní. Ovšem k modelu určenému pro paření na PC bych viděl radši běžný ovládací software, jelikož ta appka je, řekněme, svéhlavá. Detailněji bude rozebráno v dalších kapitolách.

Teď je čas ten zázrak vybalit. Krabice působí docela střídmě a rozumně, nejsou zde žádná úderná hesla a provolávání slávy, jak je zvykem u tzv. „herních“ sluchátek. Naprosto stačí fotka aparátu a jeho název.

Uvnitř si hoví ve tvarovaném plastu samotný instrument a pod plastem jsou ukryty další náležitosti, jako jsou kabely, dvakrát dongle, nějaké zbytečné lejstra a hlavně pěkný pytel na kořist. Nebo na sluchátka, záleží na uživateli.

Na první pohled vypadají sluchátka velice solidně a vkusně. Žádné blikátka, neony, nebo hranaté designové výstřelky.

Vydestilovaná tabulka nejdůležitějších parametrů

Frekvenční rozsah20–22000 Hz
Velikost měničů40 mm
Citlivost95 dB @ 1 kHz / 1 mW
Hmotnost279 g
Rozměry167,3 × 178,7 × 92,6 mm
Baterie1200 mAh
KonektivitaBT 5.1, bezdrát, USB-C, 3,5mm jack
Mikrofon4× MEMS
FunkceDolby Atmos, ANC, dvojité připojení, ekvalizér

A kompletní výčet

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Pctuning