bleskovka-2x-1gb-ddr2-corsair-g-skill-v-testu
PCTuning Článek

Bleskovka : 2x 1GB DDR2 - Corsair + G.Skill v testu

Z. Obermaier

Z. Obermaier

20. 9. 2006 02:00 24

Seznam kapitol

1. Úvod 2. G.Skill 2GB - F2 - 6400CL4-2GBPK 3. Corsair 2GB - TwinX 2048 - 8500C5 4. Testovací sestava 5. Paměť v sytému a přetaktování 6. Zkušenosti a závěr ...

V dnešním testů DDR2 pamětí se podíváme rovnou na dvojici 2GB kitů. Jako první se podíváme na donedávna velmi levné paměti z dílny společnosti G.Skill a druhé budou prémiové moduly Corsair. Celý test a vůbec výběr pamětí je poznamenán rapidním zdražením paměťových modulů.

Reklama
Reklama
Bleskovka : 2x 1GB DDR2 - Corsair + G.Skill v testu

Jak jistě znalí situace už ví, paměti obou standardů - DDR1 i DDR2 v posledních týdnech velmi zdražili. Kdo s koupí otálel, teď určitě lituje, neboť místo kýženého zlevnění nastal drastický opak. Některé moduly dokonce zdražili až o 30 a více procent. Většina všech modulů na trhu nyní stojí dokonce o několik tisíc více, než tomu bylo o prázdninách. Konzultoval jsem tuto situaci přímo se zástupcem společnosti Corsair, jakožto společností udávající v tomto odvětví směr vývoje trhu a dozvěděl jsem se, že výrobci čipů (hlavně Micron) nestíhají dodávat požadované objemy čipů, a proto výroba a následná distribuce vázne, stávající dostupné moduly tudíž zdražují.

Samozřejmě je jisté, že na nynější situaci ohledně zdražování veškerého hardware má vliv mnoho faktorů, které se nedají jednoduše v krátkosti specifikovat. Doufejme však, že se situace po vánocích uklidní a ceny se po novém roce budou opět dostávat k hladinám, které známe z období letních měsíců. I přes velmi nepříznivou situaci na trhu s paměťmi si dnes dvojici dual-channel kitů o velikosti 2GB (2x 1GB) otestujeme. Jako první se podíváme na donedávna velmi levné paměti z dílny společnosti G.Skill, paměti se řadí do kategorie výhodných a jsou určeny do "mainstreamového" segmentu trhu, jedná se o model - F2-6400CL4-2GBPK. Jako protiklad si zároveň otestujeme jednu z vlajkových lodí společnosti Corsair, dnes zatím druhé nejrychlejší moduly z firemní nabídky - TwinX 2048-8500C5. Nejrychlejší paměti Corsair ze série "Dominator" tikající na frekvenci 1111MHz vybavené vlastními větráčky si pro zajímavost otestujeme příště.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning