PCTuning Článek

Chytré hodinky NO.1 G6 a náramek Hesvit G1 za tisícovku

Tomáš Luňák
Tomáš Luňák
23. 11. 2016 03:00 4 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení + konstrukce 3. Synchronizace se zařízením 4. Ovládání a funkce – upozornění, telefon, zprávy 5. Ovládání a funkce – hudba, kalendář, fitness
6. Hesvit G1 band: hardware a parametry 7.  Synchronizace se zařízením 8. Ovládání a funkce 9. Závěr

V současnosti jsme zaplaveni stovkami modelů chytrých hodinek a fitness náramků od desítek výrobců. Za značkové ale zaplatíme tisíce korun. Kdo není ochotný utrácet tolik peněz, může zkusit levnější alternativy z Číny. Dvě takové alternativy v podobě chytrých hodinek a fitness náramku přinášíme v recenzi.

Reklama
Reklama

Hodinky jsem používal s telefonem iPhone 6S iOS 10.1.2. Základní synchronizace přes Bluetooth bez žádné aplikace navíc umožní používat telefon pouze k telefonování.

Pro odkrytí dalších funkcí je třeba nainstalovat aplikaci do mobilního telefonu. Instalace je docela intuitivní. Na hodinkách se po kliknutí na ikonu APP zobrazí QR Code, který přečtete pomocí vašeho mobilního telefonu.

Mobilní telefon po načtení QR kódu otevře webovou stránku, kde je k dispozici odkaz na stažení mobilní aplikace Fundo Wear jak pro verzi Android, tak pro verzi iOS. Jelikož se aplikace se stejným názvem nachází i na AppStore a Google Play, nedoporučuji klikat na odkazy, na které navádí QR Code, ale instalovat aplikaci z oficiálních zdrojů.

Aplikace vás po prvním spuštění provede pomocí krátkého tutoriálu a poté vyzve k registraci. Po dokončení registrace proběhlo vyhledání a spárování hodinek velmi rychle a na první pokus.

Do aplikace se data z hodinek nepřenáší automaticky, ale musíte vždy ručně spustit jejich synchronizaci.

Aplikace umožňuje synchronizovat data o počtu kroků, vzdálenosti, kterou jste ušli a záznamy srdečního tepu. Dále vám aplikace umožní spustit na hodinkách zvuk v případě, že vám zapadnou a nemůžete je najít.

Celkově je ale aplikace spíše nepoužitelná. Nezjistil jsem, jak dostat informace z hodinek do Endomonda, nebo jiné aplikace podobného typu. Pro názor ostatních uživatelů se stačí podívat do hodnocení aplikace:

Nutno podotknout, že poslední aktualizace aplikace proběhla před dvěma měsíci. To vypadá, že by se mohlo na aplikaci ještě pracovat a společnost může všechny neduhy odstranit. Je zde tedy naděje že se můžeme těšit na lepší zítřky.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning