Chytré hodinky NO.1 G6 a náramek Hesvit G1 za tisícovku
Článek Chytré hodinky NO.1 G6 a náramek Hesvit G1 za tisícovku

Chytré hodinky NO.1 G6 a náramek Hesvit G1 za tisícovku

Tomáš Luňák

Tomáš Luňák

23. 11. 2016 03:00 4

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení + konstrukce 3. Synchronizace se zařízením 4. Ovládání a funkce – upozornění, telefon, zprávy 5. Ovládání a funkce – hudba, kalendář, fitness
6. Hesvit G1 band: hardware a parametry 7.  Synchronizace se zařízením 8. Ovládání a funkce 9. Závěr

V současnosti jsme zaplaveni stovkami modelů chytrých hodinek a fitness náramků od desítek výrobců. Za značkové ale zaplatíme tisíce korun. Kdo není ochotný utrácet tolik peněz, může zkusit levnější alternativy z Číny. Dvě takové alternativy v podobě chytrých hodinek a fitness náramku přinášíme v recenzi.

Reklama
Reklama

Fitness náramek Hesvit G1 se mi konstrukčně velmi líbí. Jedná se o zařízení, které vzhledem neurazí a jehož displej zobrazuje vše, co má. Aplikace pracuje spolehlivě, synchronizace dat probíhá bez jakéhokoliv problému a ovládání je skutečně příjemné.

Bohužel základní funkce, kvůli které nosím fitness náramek, je sledování srdečního tepu při sportu, což u tohoto produktu není možné. Jednak měření nefunguje spolehlivě a pak také zobrazuje aktuální hodnotu jen jednou za pět minut, což je při sportu málo.

Tento náramek bude ideální volbou pro někoho, kdo chce být upozorňován vibrací na příchozí hovory (vhodné na pracovních schůzkách), nebo pro někoho kdo chce mít přehled o počtu kroků, které za den ušel. Stejně dobře jako tento náramek, může jako počítadlo kroků sloužit i mobilní telefon.

Jestli se ale výrobci podaří odladit měření tepu, tak aby bylo spolehlivé a měřilo ideálně real-time, tak nebudu váhat a pořídím si jej.

Srovnání

Při ceně produktů jsem nečekal zázraky, tím spíš mě potěšilo kvalitní konstrukční zpracování. Navíc již na první pohled využívají oba výrobky mnohem kvalitnějších materiálů, než tomu bylo do nedávna. Druhou stránkou věci je ale spolehlivost produktů a to, jak kvalitně odvádějí svou práci. Po téhle stránce na tom zase tak dobře nejsou.

Do přímého srovnávání obou zařízení se nemá smysl pouštět, jelikož se jedná o dva zcela odlišné produkty pro dva zcela odlišné účely. Každý z nich se mi na začátku velmi líbil, ale jak jsem je postupně používal, objevoval jsem drobné mouchy, které mě od používání odrazovaly.

U chytrých hodinek NO.1 G6 docházelo k problémům s udržením a opětovným navázáním spojení přes bluetooth, u fitness náramku Hesvit G1 nedocházelo ke kvalitnímu odečítání srdečního tepu.

Osobně jsem dost citlivý na spolehlivost produktů. Nepotřebuji, aby mé zařízení mělo desítky funkcí, stačí mi, když těch pár základních dělá spolehlivě a na sto procent.

Dle mého názoru se tedy jedná o krásná zařízení a v případě, že jste ochotni snést pár zmiňovaných neduhů, pro vás musí být jasnou volbou. Je sice pravda, že srdeční tep občas neodečtou, nebo zjistíte výpadek spojení mezi telefonem a hodinkami, ale věřím, že spousta uživatelů tyto drobné mušky dokáže překousnout při pomyšlení, že v porovnání s nejlevnějšími Apple iWatch2 ušetří až deset tisíc korun.

Hodinky NO.1 G6 můžete objednávat přímo z Číny na stránkách Geekbuying za 864 Kč, náramek Hesvit G1 pořídíte tamtéž za 919 Kč. Doprava je zdarma (anebo kvůli novému Celnímu kodexu EU za symbolický poplatek), k ceně je ale třeba připočíst DPH, které zaplatíte u nás a případné poplatky v případě, že se necháte zastupovat při celním řízení.

Za zapůjčení produktů do testu děkujeme společnosti Geekbuying.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning