CM MasterBox TD500 Mesh: pěkně vybroušená skříň
Článek CM MasterBox TD500 Mesh: pěkně vybroušená skříň

CM MasterBox TD500 Mesh: pěkně vybroušená skříň

Petr Kupský

Petr Kupský

2. 3. 2020 03:00 17

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Exteriér 4. Interiér – levá strana
5. Interiér – pravá strana 6. Příklad montáže – deska, disky, zdroj 7. Příklad montáže – chladič, grafika, dokončení 8. Hodnocení a závěr

Nová ATX skříň výrobce Cooler Master zaujme na první pohled krystalicky čistým sklem bočnice, v jehož broušených linkách se efektně lomí paprsky od trojice ventilátorů s osvětlením ARGB LED. Otevřená koncepce čela se 3D kovovou polygonovou mřížkou a průduch na stropě skříně vytváří potenciál pro účinný průvan vzduchu v interiéru.

Reklama
Reklama

Hodnocení a závěr

Cooler Master Masterbox TD500 Mesh je zástupcem střední třídy ATX počítačových skříní ve velikostní kategorii Midi Tower. Na trhu se nachází v konkurenčně nabitém segmentu, kde je nutné o přízeň zákazníků bojovat zejména dobrým poměrem kvality, výbavy a ceny. Aktuální pořizovací cena se v tuzemských obchodech pohybuje okolo částky 2450 korun. Takže čím může dnes testovaná skříň zaujmout?

CM MasterBox TD500 Mesh: pěkně vybroušená skříň

Předně je to design konstrukce postavený na kombinaci lomených ploch polygonů se třemi a čtyřmi úhly ve 3D prostoru. Začíná to kovovou mřížkou čelního panelu s menšími polygony, přes plastový rám panelu s většími polygony a končí efektními linkami vybroušenými do temperovaného skla bočnice. Vybírat lze ze dvou barevných variant – bílé a černé. Bílá varianta skříně kombinující lesklé sněhobílé plochy se stříbřitě šedou barvou mřížek je podle mě elegantní a lomy světla v broušených prvcích skla tomu dodávají tu správnou jiskru. Za velkou výhodu bílé varianty také považuji fakt, že na ní nejsou vidět otisky prstů ani prach. Na bílých plochách interiéru také pěkně vyniknou barevné efekty světla od čelních ventilátorů ozařujících vnitřek skříně.

CM MasterBox TD500 Mesh: pěkně vybroušená skříň

Konstrukce šasi byla zřejmě vyvíjena s cílem dosáhnout pokud možno nízkých výrobních nákladů, neboť je i základem levnějších modelů skříní. Vesměs jde o jednoduché výlisky jen s nejnutnějšími prolisy, bez jakýchkoliv výstřelků. Výhrady mám k řešení tunelu na dně skříně, u něhož se mi nelíbí jeho zakončení v přední části, které mně přijde takové násilně useknuté. Dílenské zpracování plechů a jejich lakování je na velmi dobré úrovni a nemám vůči němu žádné výhrady. U skříně s rozměrnými ventilačními průduchy, konstruované pro dosažení co nejlepšího průchodu chladícího vzduchu, lze odpustit absenci zvukově izolačního materiálu na jediné v úvahu připadající ploše plechové bočnice.

CM MasterBox TD500 Mesh: pěkně vybroušená skříň

Pochválit musím výrobce za jednoduchý, ale přesto efektivní způsob upevnění disků jak v případě větších 3,5" modelů s roztahovacími šuplíky, tak u menších 2,5" modelů s přímým upevněním na konstrukci šasi. V obou případech je použit pružný spoj na principu silentbloků, omezujících přenos vibrací disku do konstrukce skříně. Šuplíky mají v koši po zasunutí drobnou vůli, ale s osazeným diskem vzorové sestavy šuplík v koši nijak znatelně nevibroval.

CM MasterBox TD500 Mesh: pěkně vybroušená skříň

Skříň Masterbox TD500 Mesh může zaujmout zákazníky svou koncepcí zcela otevřeného čela a stropu s možností osazení trojice 120mm, případně dvojice 140mm ventilátorů. Tři efektní 120mm ventilátory s adresovatelným ARGB osvětlením získáme již v základní výbavě. Jsou při poslechu z běžné vzdálenosti docela kultivované, ale z bezprostřední blízkosti (do půl metru) uslyšíme cvrlikání ložisek. V případě záměru vestavby radiátoru vodního chlazení lze na strop, nebo čelo skříně umístit radiátor do délky 360 mm. Při výběru komponent jsme však omezeni šířkou radiátoru 120 mm a také výškou RAM modulů max. 44 mm. Škoda, že se na šířce skříně zbytečně šetřilo, dva centimetry navíc by vše vyřešily.

CM MasterBox TD500 Mesh: pěkně vybroušená skříň

Další pochvalu si výrobce zaslouží za konstrukci přepážky pod základní deskou a za umístění otvorů pro protažení kabelů k desce. Masterbox TD500 Mesh je jeden z levnějších modelů skříní, do něhož pohodlně osadíme E-ATX základní desku s šířkou do 285 mm, aniž bychom znemožnili protažení kabelů připravenými otvory. Montáž vzorové sestavy byla zcela bezproblémová, pro ukrytí veškeré kabeláže je ve skříni dostatek prostoru. Do skříně jsem docela snadno umístil i nadstandardně velký napájecí zdroj délky 190 mm.

Cooler Master Masterbox TD500 Mesh
KLADY +ZÁPORY -
Atraktivní vzhled s efektem broušeného skla Možnost kolize stropního radiátoru vodního chlazení
Kvalitní dílenské zpracování a lakování Potřeba dokoupení zadního ventilátoru
Bočnice z temperovaného skla Nevzhledné zakončení tunelu
Podpora všech formátů základních desek až po E-ATX Laciný a špatně přístupný filtr na dně skříně
Upevnění disků pomocí silentbloků Jemné cvrlikání ložisek ventilátorů
Prachové filtry na stropě, dně a čele skříně  
Tři 120mm ARGB ventilátory ve standardní výbavě  
Řídicí jednotka ARGB osvětlení v příslušenství  
Dostatek prostoru pro ukrytí kabeláže  
Maximální délka grafické karty: 410 mm  
Možnost osazení až 360mm radiátoru  
Pozice pro 7 ks 120mm ventilátorů  
Prostor pro rozměrný 190mm napájecí zdroj  
Prodlužovací kabel s redukcí pro 3 FAN konektory  
Prodlužovací kabel s redukcí pro 3 ARGB konektory  
Výběr ze dvou barevných variant skříně  
Orientační cena vč. DPH 2450 Kč

Cooler Master Masterbox TD500 Mesh má potenciál zaujmout zejména zákazníky hledající skříň s rozměrnými ventilačními průduchy pro účinné vzduchové chlazení komponent počítačové sestavy. Dá se považovat za přímého konkurenta modelu Fractal Design Meshify C, oproti němuž nabízí vizuálně přitažlivý efekt ARGB osvětlení. Nezalekne se ani energeticky a prostorově náročné sestavy postavené na E-ATX základní desce.

CM MasterBox TD500 Mesh: pěkně vybroušená skříň

Skříň nemá žádnou zásadní chybu. Co se týče vytýkaných nedostatků, jedná se zčásti o subjektivní postřehy, které může každý vnímat jinak a zčásti o komplikace, kterým je možné se předem vyhnout volbou správných komponent. Také absence zadního ventilátoru nemusí být vždy negativem, zejména pokud by se do zadní pozice měl instalovat radiátor vodního chlazení. Za celkově kvalitní a pohlednou skříň s možností účinného větrání jsem se rozhodl udělit naši stříbrnou medaili.

PCTuning Silver Award, březen 2020
PCTuning Silver Award, březen 2020

Cooler Master Masterbox TD500 Mesh

za kvalitní počítačovou skříň s pohledným designem a s možností účinného větrání.

Za zapůjčení skříně do testu a za zapůjčení napájecího zdroje, ventilátorů a chladičů procesoru do testovací sestavy děkujeme společnosti Cooler Master.

CM MasterBox TD500 Mesh: pěkně vybroušená skříň

Za zapůjčení základní desky do testovací sestavy děkujeme společnosti ASUS.

CM MasterBox TD500 Mesh: pěkně vybroušená skříň

Za zapůjčení RAM paměťových modulů a SSD disku do testovací sestavy děkujeme společnosti ADATA.

CM MasterBox TD500 Mesh: pěkně vybroušená skříň

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning