Corsair HS70: vyladěný bezdrátový instrument
Článek Corsair HS70: vyladěný bezdrátový instrument

Corsair HS70: vyladěný bezdrátový instrument

Miroslav Ježek

Miroslav Ježek

1. 6. 2018 03:00 6

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Jak je to zabalené? 3. Konstrukce 4. Muziko hraj! 5. Závěr

Od poslední recenze sluchátek už uplynulo téměř půl roku. Firma Corsair nás ale nenechává dlouho v klidu a vydává nový cenově dostupný model. Vyzkoušel jsem, jak si povede ve hrách, filmech, jak si poradí s hudbou a zda uspokojí požadavky na komfort. Navíc by mohla zajímat i konzolisty, neboť podporují PS4.

Reklama
Reklama

Muziko hraj!

Zvukově jsem byl příjemně překvapen. Bohužel sluchátkům se nevyhnul nešvar v podobě šumu. Není závislý na hlasitosti, je konstatní a naštěstí není tak markantní, při hudbě nebo hře lehce zanikne, ale je tam. Jinak samotný zvukový projev lze popsat jako čistý, dostatečně basově podpořený, s jasnými středy a ostrými výškami. Skladba Hell’s Bells od ACDC (FLAC) hrála energicky a hlavně bavila. Vyzkoušel jsem postupně několik žánrů a skladeb a v žádné se sluchátka nenechala zaskočit.

Filmy sluchátka taktéž zvládla s přehledem. Hlas Thanose ve filmu Strážci galaxie hřměl čistou silou a řežba v Riddickovi vypalovala do mozku krátery. Ve hrách to bylo podobně bez problémů, převalování osmiválce na volnoběh ve Forze, které na reproduktorech skoro zanikne, je v HS70 jasně slyšet. Přidání plynu pak protočí nejen kola, ale i ušní bubínky a šneky.

Potud jsem sluchátka rozehrával bez programu CUE, aby je nic neovlivňovalo. Po instalaci byl aparát detekován a bylo možné ho všemožně nastavit. Nebo taky doprasit, poněvadž například režimy ekvalizéru bývají nastavené takovým způsobem, že o příjemném poslechu nemůže být řeč. Program CUE tedy umožňuje nastavit frekvence, virtuální zvuk, hlasitost mikrofonu a tak dále. Jakákoli změna je pak do sluchátek hlášena ženským hlasem, a když ji umlčíte, nedá si říct a při změnách aspoň pípá. Ocenil bych, kdyby zvukové notifikace šly vypnout úplně.

Corsair HS70: vyladěný bezdrátový instrument

Přednastavené módy ekvalizéru jsou mírně řečeno na prd. Nejlepšího zvuku jsem dosáhl bez něj. Jak už bylo zmíněno, zvuk sluchátek samotných je dobrý a nepotřebuje softwarovou korekci. Důležitější je, jaký bude virtuální zvuk. Obvykle bývá mizerný, evokující hraní v koupelně nebo dřevěném sudu s náležitou ozvěnou.

Corsair HS70: vyladěný bezdrátový instrument

A tak jsem jej zapnul a vykročil do apokalyptického světa Falloutu 4. A světe div se, ono to bylo dobré. Žádná otravná ozvěna, pazvuky nebo sekání. Projev nebyl tak jasný a čistý jako obyčejné stereo, nýbrž trochu zastřený a méně výrazný, ale nějak se směr zvuku určit musí. Daň za to, že software počítá několik směrů a do každého musí jeden zvuk jinak upravit. Ve zkratce – 7.1 režim je použitelný, bez ozvěn a dá se s ním v pohodě pařit.

Corsair HS70: vyladěný bezdrátový instrument

O mikrofonu se nedá napsat nic jiného, než že funguje podle očekávání. Na domácí studiové album a nahrávání chlapáckého deathmetalového řevu to sice není, ale na Skype a v online hrách poslouží dobře. Navíc je ohebný jako hadí žena bez čtyř žeber, takže ho nemusíte odpojovat. Stačí jím jen zakroutit. Pěnovou ochranu nemá, tak holt až budete při hraní někomu nadávat, nebožák to pocítí o to víc. Myslím mikrofon, spolu(proti)hráč se bude jen usmívat pod vousy.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning