Corsair HS80 RGB Wireless – tvrdá konkurence bezdrátových headsetů
Recenze Corsair HS80 RGB Wireless – tvrdá konkurence bezdrátových headsetů

Corsair HS80 RGB Wireless – tvrdá konkurence bezdrátových headsetů

Jan Preclík

Jan Preclík

3. 9. 2021 14:00 1

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Unboxing 3. Software 4. První kontakt
5. Software a poslech hudby 6. Hraní na PC a PlayStationu 7. Baterie a verdikt

V dnešním článku zblízka omrkneme novinku od amerických námořníků z Corsairu. Jejich nový bezdrátový headset vyšší střední třídy míří na hráče, kteří si potrpí jak na herní poziční trekování, tak i na slušné zvukové podání hudby a filmů. Nejen fandy Corsairu ale upoutá také kvalitním dílenským zpracováním. Konkurence by měla minimálně zbystřit nebo se rovnou začít bát.

Reklama
Reklama

Jelikož rád dodržuji tradice,  pečlivě si prohlédneme balení. Sluchátka nám přišla zabalena v černožluté krabici. Tyto barvy jsou pro balení výrobků firmy Corsair charakteristické. Středu krabice dominuje vyobrazení sluchátek, v pravém horním rohu pak logo Dolby ATMOS a údaje o kompatibilitě, ze kterých vyplývá, že si rozumí s PC, Macem, a Playstationy ve verzích současné i končící generace, tedy čtvrtým i pátým.

Corsair HS80 01
Corsair HS80 01

Zadní strana se zákazníky snaží nalákat ke koupi vypíchnutými přednostmi headsetu. Ve spodní části se nachází podrobný výpis parametrů. 

Corsair HS80 03
Corsair HS80 03

Po vysunutí z barevného přebalu zůstane jen čistě černá krabice s pirátským logem na horní straně.

Corsair HS80 04
Corsair HS80 04

Uvnitř krabice je headset vložen v plastovém výlisku.

Corsair HS80 05
Corsair HS80 05

Pod výliskem se skrývá ještě malá krabička s příslušenstvím. 

Corsair HS80 06
Corsair HS80 06

V té najdeme nabíjecí kabel, USB-A rádiový vysílač a pár brožurek, mezi kterými nesmí chybět stručný návod, informace o záruce, recyklaci a samozřejmě letáček s postupem na stažení aplikace Dolby Access.

Corsair HS80 07
Corsair HS80 07

Nabíjecí USB-C kabel je opletený a měří 180 centimetrů. Dongle je poměrně drobný a jeho hřbet zdobí podsvícené logo Corsair. Fešný je pro Corsair typický design obou konektorů. 

Corsair HS80 08
Corsair HS80 08

Pojďme se ale podívat zpět na sluchátka. Ty jsou chytře osazeny, jak se v novém desetiletí patří, moderním USB-C konektorem. 

Corsair HS80 09
Corsair HS80 09

USB-C konektor se společně s ovládacími prvky nachází na levém sluchátku. Ovládacích prvků je na sluchátku poskrovnu. Obsahují pouze zapínací tlačítko a kolečko na ovládání hlasitosti, jehož stiskem se dá měnit ekvalizér v softwaru iCue.

Corsair HS80 10
Corsair HS80 10

Hlavový most je vymezen pružnou látkou, která je na spodní části vystlána koženkou. 

Corsair HS80 11
Corsair HS80 11

Samotné tělo mostu je vyrobeno z masivně, ale vzhledně vypadajícího pružného hliníku. 

Corsair HS80 12
Corsair HS80 12

Pokud by snad popruh ty z nás s více vyvinutými mozky nebo prostě jen větší hlavou tlačil, dá se zevnitř jeho intenzita ladit pomocí suchého zipu.

Corsair HS80 13
Corsair HS80 13

Sluchátka jsou vybavena klouby, které jim umožňují otočení o 90 stupňů.  

Corsair HS80 14
Corsair HS80 14

Z levého náušníku trčí gumový mikrofon, u jehož konce je vestavěna LED dioda. V případě, že svítí červeně, je mikrofon vypnutý. Vypíná se jednoduše zaklapnutím nahoru. Naopak vyklopení k ústům mikrofon aktivuje.

Corsair HS80 15
Corsair HS80 15

Corsair se rozhodl vydat cestou klasiky, na sluchátkách tedy najdeme klasické látkové náušníky, které nejsou odnímatelné (snažil jsem se, jak to šlo). Nemají pro sluchátka typický oválný tvar, výrobce se rozhodl pro ergonomičtější pojetí. 

Corsair HS80 16
Corsair HS80 16

Tvar náušníků můžete lépe omrknout i na této fotce.

Corsair HS80 17
Corsair HS80 17

Pirátská LED loďka samozřejmě nesmí chybět ani na sluchátkách. Decentní podsvícení ve stylu loga Corsairu je umístěno v rozích obou sluchátek. 

Corsair HS80 18
Corsair HS80 18
Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Související články

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning