Čtyřikrát brýle k PC: na cestě za lepší podívanou
i Zdroj: PCTuning.cz
Monitory Článek Čtyřikrát brýle k PC: na cestě za lepší podívanou

Čtyřikrát brýle k PC: na cestě za lepší podívanou | Kapitola 3

Miroslav Ježek

Miroslav Ježek

7. 2. 2018 03:00 24

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Trocha teorie 3. DEV1S SPECTRUM GAMER 4. GUNNAR Gaming Collection FPS designed by Razer, onyx/ amber
5. GUNNAR Office Collection Intercept, onyx/ crystal 6. Arozzi Visione VX-200 Black 7. Porovnání odstínů 8. Závěr

Určitě jste už o nich slyšeli. Zázračné brýle k PC, které změní vaše uslzené oko na optický systém Terminátora. Ne tak doslova, ale slibují mnoho. Menší únavu očí, lepší reakce, větší produktivitu a tak dále. Ale je to skutečně tak nebo jde jen o dobrý marketing? Vyzkoušel jsem proto několik brýlí, abych záhadě přišel na kloub.

Reklama

DEV1S SPECTRUM GAMER

Začneme Deviskami, jak je nazývají i sami výrobci. Skla jsou vyrobeny firemní technologií QVision™. Jak mi vysvětlil manažer firmy, jedná se o kombinaci několika vlastností. Zahrnuto je filtrování modrého světla, antireflexní úprava, povrch proti špinění a poškrábání, zakřivení čoček (neagresivní forma přiblížení) a jantarové zabarvení. Dále mínil, že brýle jsou vhodné i na řízení vozidla a do horších světelných podmínek. V domácích podmínkách budeme pravděpodobně požadovat hlavně ono odfiltrování modrého světla, UV ochranu, antireflex, pohodlné nošení a snížení únavy očí a tím pádem i redukci bolehlavu.

Devisky jsou distribuovány v obyčejné papírové krabičce. V příslušenství pak najdeme i praktické textilní pouzdro na zip vhodné na cesty a dál nic. Výbava je tedy hodně chudá. Ne že by bylo potřeba víc, ale hadřík na čištění by se hodil.

Brýle jsou celé plastové, nemají samostatné nosní opěrky a vyznačují se zpola vypasenými nožičkami. Konstrukce vypadá trochu lacině a na váhu mají 30g. Ač slibují maximální pohodlní, opřené na nose mi začaly být asi po hodině nepříjemné. K tomu přispěly i nožičky, které jsou neoptimálně utažené a za ušima vyvíjejí nepříjemný tlak. Možná mám ale jen nekompatibilní tvar lebky a nosu nebo jde o kus, který je o fous tužší.

Čtyřikrát brýle k PC: na cestě za lepší podívanou
i Zdroj: PCTuning.cz

 Antireflexní úprava je dobře zvládnutá, na brýlích je minimum odlesků. Žluté zabarvení skel je trochu „vyšisované“ a kouká se přes něj vcelku dobře. Zmiňovaný neagresivní zoom díky zakřivení je buď velice malý, nebo žádný, jelikož všechno bylo stále stejně ostré a stejně daleko.

Čtyřikrát brýle k PC: na cestě za lepší podívanou
i Zdroj: PCTuning.cz

Po nějaké době používání jsem došel k závěru, že se moje oči tváří pořád stejně. Nezaznamenal jsem žádné zlepšení, ale ani zhoršení stavu. Brýle jsou tedy pro mě neutrální ve smyslu zraku, ale zhoršily komfort a pohodlí. Je ale jasné, že konstrukce a tvar brýlí si musí sednout s designem hlavy.

Cena modelu Spectrum: 1290,-

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama