CZC.Gaming King GC212 Creativ PC: Výkonná sestava pro tvůrce obsahu 
i Zdroj: Pctuning
Sestavy Recenze CZC.Gaming King GC212 Creativ PC: Výkonná sestava pro tvůrce obsahu 

CZC.Gaming King GC212 Creativ PC: Výkonná sestava pro tvůrce obsahu  | Kapitola 7

Z. Obermaier

Z. Obermaier

2. 11. 2022 08:00 16

Seznam kapitol

1. CZC.Gaming King GC212 Creativ PC 2. Zpracování počítače 3. 3D rendering, ray tracing 4. Editace videa
5. Zpracování fotografií 6. Spotřeba počítače, shrnutí výkonu 7. Závěr

V případě počítače pro rendering, náročné výpočty a tvůrce obsahu, je Nvidia GeForce RTX 3090 Ti výborným prvkem pro urychlení většiny úloh. Dnes testujeme sestavu z pohledu profesionála, který si zahraje spíše jen občas.

Reklama
CZC.Gaming King GC212 Creativ PC: Výkonná sestava pro tvůrce obsahu 
i Zdroj: Pctuning

Pokud bychom tuto sestavu testovali před měsícem, jednalo by se o jeden z nejvýkonnějších počítačů na trhu, v té době GeForce RTX 3090 Ti a Ryzen 9 5900X s 12 jádry představovaly špičku. V tuto chvíli jsou na trhu už nástupci a CZC zcela jistě uvede i vylepšenou sestavu na nových platformách, ovšem za významně vyšší ceny. Platforma AM5 a RTX 4090 jsou výrazně dražší.

Po slevách RTX 3090 Ti se po ní paradoxně v obchodech doslova „zaprášilo“. Koupit se dnes nedá ani RTX 4090 ani RTX 3090 Ti, pořídíte jen slabší RTX 3090. Proto může být již hotová sestava s touto grafikou jednám z mála řešení, jak ji sehnat. Výkon v profi aplikacích je extrémní, navíc spotřeba je významně nižší než u RTX 4090. Dnes testovaná konfigurace stále nabízí „spoustu muziky“ za nemálo peněz.

CZC.Gaming King GC212 Creativ PC: Výkonná sestava pro tvůrce obsahu 
i Zdroj: Pctuning

Tím se dostáváme k cenovce 82 990 Kč s daní. Pokud srovnáme cenu samostatných komponentů, vychází to v podstatě stejně jako cenovka tohoto počítače. V tabulce není započítaný systém Windows za 3000 Kč, tedy i s ním se dostaneme na 83 000 Kč, stejně jako CZC. Záruka na celou sestavu je 3 roky a dostanete i několik PC her.

CZC.Gaming King GC212, Creativ PC

Verdikt

Super výkonná sestava pro 3D rendering, ray tracing, práci s videem i fotografiemi. GPU od Nvidia dokáže urychlit spoustu úloh.

Co se nám líbí a nelíbí?

Dobře postavený systém, perfektní zpracování
Sestava je i v zátěži tichá
Možnost upgradu čehokoliv ...
3 roky záruka u CZC na sestavu jako celek
Dnes už není nejvýkonnější (ale RTX 4090 stejně neseženete)
Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning