Domácí síťování: Kopírujeme po síti rychlostí 2 Gbps
i Zdroj: Pctuning
Sítě a Internet Článek Domácí síťování: Kopírujeme po síti rychlostí 2 Gbps

Domácí síťování: Kopírujeme po síti rychlostí 2 Gbps

Petr Šaroun

Petr Šaroun

7. 1. 2019 03:00 38

Seznam kapitol

1. Switch Zyxel GS1200-8 2. Webové rozhraní Zyxel GS1200-8 3. Zrcadlení portů 4. Virtuální síť 5. Kopírování po sítí rychlostí 2 Gbps / 230 MBps 6. Nastavení NAS

Podíváme se na překvapivě dobrý switch Zyxel GS1200-8 za 800 korun, povíme si něco o virtuálních sítích (VLAN), zabezpečíme si potenciálně závadné zařízení, vyzkoušíme si zrcadlení provozu, odposlechneme přihlašovací údaje a nakonfigurujeme si NAS Synology, abychom mohli po síti kopírovat rychlostí 230 MB/s.

Reklama

Článek je rozdělený na dvě části, obě jsou o levném switchi Zyxel GS1200-8 za 800 korun, který umí možná víc věcí, než byste za tyto peníze čekali. Dnes se podíváme na zrcadlením portů (a odposlechneme heslo), probereme vytváření virtuálních sítí LAN (VLAN) a hlavně si ukážeme, jak po síti kopírovat Wow ! rychlostí.

Slušná rychlost kopírování po síti
i Zdroj: Pctuning
Slušná rychlost kopírování po síti

Switch Zyxel GS1200-8

Switch Zyxel GS1200-8 je běžný síťový switch. Na první pohled vlastně ničím nepřekvapí, snad jen solidním kovovým provedením. Je levný, obyčejný, možná vás ani nenapadne, že by mohl umět něco zvláštního.

Zyxel GS1200-8
i Zdroj: Pctuning
Zyxel GS1200-8

Pokud si nepřečtete jeho popis, ale switch vám někdo jen tak dá, možná si ani nevšimnete tlačítka reset a ani vás nenapadne, že by zařízení mohlo umět něco víc než „nic“.

Všimněte si tlačítka Reset
i Zdroj: Pctuning
Všimněte si tlačítka Reset

Co switch umí:

  • Jeho trochu dražší verze umí napájet zařízení po síti (PoE).
  • Umí statickou agragaci linek.
  • Podporuje Vlan i QoS.
  • Umožňuje zrcadlit porty.
  • Podporuje Jumbo Frame až 9 kB.

Postupně se na jeho zajímavé vlastnosti podíváme, ještě předtím se mrkneme na stránky Alza.

Popis na Alza
i Zdroj: Pctuning
Popis na Alza

Switch je laciný, přesto zařazený mezi firemní switche, což asi dává svým způsobem smysl. Má dobré hodnocení, ani na CZC jsem nenašel negativní recenze. Sám ho používám a mimo QoS ho mohu, za tuto cenu, jen a jen chválit. Tady je jeho produktová stránka u Zyxelu, jsou tam i bližší specifikace.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning