Domácí síťování: Server 12 jader a 72 GB RAM do 5000 Kč
Článek Domácí síťování: Server 12 jader a 72 GB RAM do 5000 Kč

Domácí síťování: Server 12 jader a 72 GB RAM do 5000 Kč

Petr Šaroun

Petr Šaroun

12. 8. 2019 08:00 78

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Zajímavosti 3. Čísla náhradních dílů 4. Přidání procesoru 5. Nákup CPU
6. Chladič procesoru 7. Paměti 8. 10Gbit síťová karta 9. Kontrola rozpočtu

Dnes si poskládáme menší server do PĚTI tisíc korun. Budeme se muset spokojit se dvěma procesory Intel Xeon a s pouhými 12 jádry resp. 24 HT, základních 72 GB RAM a 2× 128 GB SSD v RAID jako jeden rychlý 256 SSD, ovšem s 512 MB cache. Výkon bychom mohli snadno zvednout, ale limituje nás cena pět tisíc korun.

Reklama
Reklama

Čísla náhradních dílů

Většina serverů, které koupíte, budou něco postrádat. Protože buď si kupujete naprostý základ, nebo za to chtějí nesmyslné peníze. Abyste mohli váš server rozšířit, musíte zjistit čísla dílů, které potřebujete.

Všechny díly mají čísla. Zeptejte se Google na DL380 G6 Spare Parts a on už vás správně navede například sem. Každý díl mívá vlastní produktové číslo (PN) a číslo náhradního dílu – tedy: spare part number (SPN).

HP Spare Parts
HP Spare Parts

Řada prodejců místo čísla náhradního dílu (SPN) uvádí produktové číslo (PN), případně to kreativně mění. Dílů je dost, jenže až z dobré fotky dokážete zjistit, jestli Spare Part Number sedí. A věřte, že doufání nefunguje! Můžete doufat, že to bude fungovat a ono to fungovat velmi pravděpodobně nebude. SPN čísla musí sedět.

Teď jsme schopní si zjistit správné SPN číslo, abychom mohli server rozšiřovat.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning