Duel pamětí – Kingston HyperX T1 vs. LoVo
i Zdroj: Pctuning
Hardware Článek Duel pamětí – Kingston HyperX T1 vs. LoVo

Duel pamětí – Kingston HyperX T1 vs. LoVo | Kapitola 8

Aleš Kaňák

Aleš Kaňák

21. 8. 2012 02:00 16

Seznam kapitol

1. Neúprosný vývoj pamětí 2. Testovací sestava a metodika 3. Kingston LoVo 2×4 GB 1600 MHz 4. Kingston HyperX T1 2×2 GB 2800 MHz
5. Výsledky vč. přetaktování – paměťová propustnost 6. Výsledky testů vč. přetaktování – další benchmarky 7. Bonus: Ivy Bridge 3770K a HyperX T1 na hraně 8. Závěr

Zhruba před rokem jsme pro vás připravili test, který jasně ukázal, že vysoká frekvence pamětí nemá až tak zásadní vliv na výkon a za dražší kity se nevyplácí připlácet. Jestli toto platí i dnes, si ukážeme v testu dvojice naprosto odlišných pamětí. První testovaný kit se snaží hrát na energetickou úsporu, druhý na extrémní takt.

Reklama

Po menším overclocking okénku bych se vrátil k výsledkům všech testů. V první části syntetických benchmarků šlo dobře vidět škálování pamětí a jejich surový výkon. Vyšší frekvence (často i přes horší časování) znemanela lepší výsledek klidně i v řádu desítek procent. V náročnějších testech tomu bylo nápodobně, jenom rozdíl ve výkonu byl minimální (ale stále měřitelný).

Duel pamětí – Kingston HyperX T1 vs. LoVo
i Zdroj: Pctuning

Paměti Kingston HyperX T1 s frekvencí 2800 MHz se u nás nebudou prodávat a proto jsem se je rozhodl vyřadit s výsledného hodnocení. Zato 8GB kit Kingston LoVo si může zakoupit kdokoliv z vás a navíc za velmi příjemnou cenu. Paměti mě příjemně překvapily, protože je skoro až pravidlem, že levné kity nejdou skoro vůbec taktovat. Nárůst frekvence o 700 MHz jsem opravdu nečekal. Přetaktovaným pamětem navíc stačilo pouze napájení 1,6 V a výsledný výkon se moc nelišil od top pamětí Kingstonu. Paměti LoVo navíc mají nízký heatspreader a nebudou kolidovat s většími chladiči procesorů.

Duel pamětí – Kingston HyperX T1 vs. LoVo
i Zdroj: Pctuning

Duel pamětí – Kingston HyperX T1 vs. LoVo
i Zdroj: Pctuning

Paměti Kingston LoVo 1600 MHz získáváji stříbrnou hvězdu za

dobrý poměr výkonu/ceny

Pokud chcete za každou cenu ušetřit, s klidným svědomým si pořiďte 1333MHz kit. Jako ideální se v dnešní době ovšem jeví paměti s kapacitou 8 GB (2×4GB kity) a rychlostí 1600 MHz. Pokud se vám podaří sehnat 1866MHz kit za dobrou cenu, jděte klidně do něj. Paměti s rychlostí 2133 MHz jsou již zbytečně drahé a mají špatný poměr cena / výkon. Daleko lepší cestou je koupit levnější prověřené paměti a ty následně dotaktovat na vyšší frekvenci. 8GB DDR3 kit LoVo od Kingstonu tomu byl v dnešní recenzi krásným příkladem.

Za zapůjčení pamětí a SSD disku děkujeme českému zastoupení společnosti Kingston Technology

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning