Duel pamětí – Kingston HyperX T1 vs. LoVo
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Duel pamětí – Kingston HyperX T1 vs. LoVo

Duel pamětí – Kingston HyperX T1 vs. LoVo | Kapitola 8

Aleš Kaňák

Aleš Kaňák

21. 8. 2012 02:00 16

Seznam kapitol

1. Neúprosný vývoj pamětí 2. Testovací sestava a metodika 3. Kingston LoVo 2×4 GB 1600 MHz 4. Kingston HyperX T1 2×2 GB 2800 MHz
5. Výsledky vč. přetaktování – paměťová propustnost 6. Výsledky testů vč. přetaktování – další benchmarky 7. Bonus: Ivy Bridge 3770K a HyperX T1 na hraně 8. Závěr

Zhruba před rokem jsme pro vás připravili test, který jasně ukázal, že vysoká frekvence pamětí nemá až tak zásadní vliv na výkon a za dražší kity se nevyplácí připlácet. Jestli toto platí i dnes, si ukážeme v testu dvojice naprosto odlišných pamětí. První testovaný kit se snaží hrát na energetickou úsporu, druhý na extrémní takt.

Reklama

Po menším overclocking okénku bych se vrátil k výsledkům všech testů. V první části syntetických benchmarků šlo dobře vidět škálování pamětí a jejich surový výkon. Vyšší frekvence (často i přes horší časování) znemanela lepší výsledek klidně i v řádu desítek procent. V náročnějších testech tomu bylo nápodobně, jenom rozdíl ve výkonu byl minimální (ale stále měřitelný).

Duel pamětí – Kingston HyperX T1 vs. LoVo
i Zdroj: PCTuning.cz

Paměti Kingston HyperX T1 s frekvencí 2800 MHz se u nás nebudou prodávat a proto jsem se je rozhodl vyřadit s výsledného hodnocení. Zato 8GB kit Kingston LoVo si může zakoupit kdokoliv z vás a navíc za velmi příjemnou cenu. Paměti mě příjemně překvapily, protože je skoro až pravidlem, že levné kity nejdou skoro vůbec taktovat. Nárůst frekvence o 700 MHz jsem opravdu nečekal. Přetaktovaným pamětem navíc stačilo pouze napájení 1,6 V a výsledný výkon se moc nelišil od top pamětí Kingstonu. Paměti LoVo navíc mají nízký heatspreader a nebudou kolidovat s většími chladiči procesorů.

Duel pamětí – Kingston HyperX T1 vs. LoVo
i Zdroj: PCTuning.cz

Duel pamětí – Kingston HyperX T1 vs. LoVo
i Zdroj: PCTuning.cz

Paměti Kingston LoVo 1600 MHz získáváji stříbrnou hvězdu za

dobrý poměr výkonu/ceny

Pokud chcete za každou cenu ušetřit, s klidným svědomým si pořiďte 1333MHz kit. Jako ideální se v dnešní době ovšem jeví paměti s kapacitou 8 GB (2×4GB kity) a rychlostí 1600 MHz. Pokud se vám podaří sehnat 1866MHz kit za dobrou cenu, jděte klidně do něj. Paměti s rychlostí 2133 MHz jsou již zbytečně drahé a mají špatný poměr cena / výkon. Daleko lepší cestou je koupit levnější prověřené paměti a ty následně dotaktovat na vyšší frekvenci. 8GB DDR3 kit LoVo od Kingstonu tomu byl v dnešní recenzi krásným příkladem.

Za zapůjčení pamětí a SSD disku děkujeme českému zastoupení společnosti Kingston Technology

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama