Duke Nukem 3D, Blood aj.: Zahrajte si nejlepší hry na Buildu
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Duke Nukem 3D, Blood aj.: Zahrajte si nejlepší hry na Buildu

Duke Nukem 3D, Blood aj.: Zahrajte si nejlepší hry na Buildu | Kapitola 5

Miroslav Ježek

Miroslav Ježek

11. 3. 2019 03:00 16

Seznam kapitol

1. Tenkrát na Buildu 2. Duke Nukem 3D 3. Blood 4. Shadow Warrior 5. Redneck Rampage

Hry v článku jsou staré přes dvě dekády. Ti mladší si pomyslí, proč ty mrtvoly exhumovat, ale kdejaký stařík se zasní a zavzpomíná. Jsou to hry zastaralé, směšně zpracované, bláznivé, ale přesto zábavné. Podíváme se na původní Duke Nukem 3D, Shadow Warrior, Blood a Redneck Rampage uzpůsobené pro moderní monitory a PC.

Reklama

Redneck Rampage

Redneck Rampage zůstal trochu ve stínu svých bratrů. Ingredience jsou sice stejné, tedy rychlá akce, humor, hlášky, různorodé lokace, ale výsledek nebyl tak až tak super. Je to prostě „jen“ dobrá hra. Možná to bude tím hlavním tématem. Vidláci, burani, křupani, bažiny, krávy, slepice, komáři, country, whisky, krkání, prdění a další lahůdky. Absolutně nemá smysl RR hrát, pokud vám aspoň trochu nečouhá sláma z holínek a nejste skrytý venkovan. Sofistikovaní intelektuálové a pacifističtí hipíci těžko najdou zalíbení v tom pořádně se nažrat, nalejt do sebe litr whisky, mohutně si krknout a rozmetat dynamitem otravné hejno slepic.

Projíždějící auto masakrující slepice bylo a je super.
i Zdroj: PCTuning.cz
Projíždějící auto masakrující slepice bylo a je super.

To by mohla být oblíbená zábava Leonarda a Bubby, dvou hlavních drnů, kdyby jim neuvěřitelně drzí mimozemšťané neukradli výstavní prase. Navrch naklonovali i původní vidláky městečka Hickston a dva hlavní matláci se přes ně musejí probít, pokud chtějí své prase zpátky. Představte si typický americký venkov, opuštěné bary, sýpky, farmy, parkoviště karavanů a získáte jasnou představu, kde se vaše dobrodrůžo bude odehrávat. A jestli Redneck Rampage něčím opravdu trumfuje své kolegy, tak je to soundtrack. Poctivé hillbilly country, které byste slyšeli v nějakém motorestu u Route 66.

Pro obnovení buranského genu si opatříme za deset babek na GOGu (prostě je nejlepší) komplet Redneck Rampage Collection. V jednom chlívku si hoví původní Redneck Rampage a s ním i dva datadisky Redneck Rampage Rides Again: Arkansas a Redneck Rampage: Suckin' Grits on Route 66. To je dost hlíny na to, abyste se zabavili na týden poctivé pařby. Běh je zajištěn, jak to u starých vykopávek bývá, díky DosBoxu. Naštěstí, borec Alexander Makarov, který vyčaroval port BloodGDX, vykouzlil stejný port i pro Redneck Rampage (a ještě pro Witchaven a Tekwar, kdyby vás to zajímalo, to jsou další dvě akce postavené na Buildu z 90. let).

Prase domácí.
i Zdroj: PCTuning.cz
Prase domácí.

Postup je stejný jako v případě BloodGDX. Stáhneme hlavní knihovnu pro Redneck Rampage, rozbalíme, spustíme, nastavíme cestu a už se ládujeme vepřovým a zaléváme to pivsonem. Křupanem snadno a rychle. Stejně vychytané je i rozhraní, rozlišení až 3840 × 2160, myš, voxely a podobně. Všechno funguje jako v případě BloodGDX a opět, přes rannou verzi programu to funguje bezchybně. Ne jako oficiální remake Shadow Warrior Redux, který působí trochu nedodělaně.

Duke Nukem 3D, Blood aj.: Zahrajte si nejlepší hry na Buildu
i Zdroj: PCTuning.cz

Duke Nukem 3D, Blood aj.: Zahrajte si nejlepší hry na Buildu
i Zdroj: PCTuning.cz

Bohužel se po vidlácké povyražení nedají najít žádné mody, leda snad kdybyste chtěli vyzkoušet podivnou kombinaci Doom a Redneck Rampage.

Tak a šlus. Nostalgické ohlédnutí pro vetché páprdy a lekce historie pro mladé jelimánky je u konce. Na vousaté kvalitní hry by se nemělo zapomínat, tak snad jste si možná připomněli staré dobré časy, nebo jim teprve dáte šanci. A pro zajímavost, vzniká nová hra na Buildu jménem Ion Maiden a zatím je na Steamu v předběžném přístupu. Má to být pocta právě těm šíleným humorným akcím z devadesátek. Uvidíme jak se to povede!

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama