Fitness programy – k bystrému mozku patří i tělo
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Fitness programy – k bystrému mozku patří i tělo

Fitness programy – k bystrému mozku patří i tělo | Kapitola 3

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

7. 3. 2013 13:00 14

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Adidas miCoach 3. Nike+ Kinect Training 4. Your Shape Fitness Evolved 2012

Nestává se moc často, abychom vás tahali od počítače k nějaké fyzické činnosti. Pokud vám už ale břicho drží u těla jen díky sraženému tričku a od věčného vysedávání máte mozoly na hýždích, možná je čas se nad sebou zamyslet. Lucie tento týden připravila výběr fitness programů, které poctivě otestovala na vlastní kůži.

Reklama

Nike+ Kinect Training je dle mého názoru nejprofesionálnějším zástupcem fitness programů. Na jeho začátku budete vyzváni k vložení výšky, váhy a věku. Poté si zvolíte zaměření vašeho cvičebního plánu – hubnutí, nabrání svalů nebo získání fyzické kondice a nakonec projdete zkušebním tréninkem, který má za úkol zjistit vaši pohyblivost a fyzickou kondici.

Fitness programy – k bystrému mozku patří i tělo
i Zdroj: PCTuning.cz

Podle získaných dat vám tento program určí přesný cvičební plán i s ohledem na vaše časové možnosti. Ve většině případů jsou však i přesto jeho nároky velice nadsazené. Jestliže nejste trénovaní sportovci, nepomůže vám ani to, že upravíte svou váhu na 200 kg a svůj věk na 50 let.

Program vás bude dřít a nepoleví ani na malou chvíli. Tepová frekvence u netrénovaného člověka dosahuje dokonce i v režimu hubnutí hodnoty více jak 180 tepů za minutu, což je hladina, která už není zdraví zrovna moc prospěšná, nehledě na to, že správná hubnoucí tepová frekvence se pohybuje okolo 110-140 tepů za minutu (hodnoty jsou pouze přibližné a liší se podle věku a fyziologie konkrétního člověka).


Dalším problém je, že většina cvičebních bloků je ohraničena časem a pokud si chcete dát pauzu, musíte sáhnout po ovladači a cvičení natvrdo pozastavit. Jestliže najdete sílu na to, odejít ze svého stanoviště, hra zareaguje pozdě a tak se musíte s cvičením rozloučit a nebo ho opakovat celé.

Fitness programy – k bystrému mozku patří i tělo
i Zdroj: PCTuning.cz

Jak náročný je trénink pro gaučáka (nízká kondice) až sporťáka (vysoká)?

Ke cti slouží tomuto programu snaha o opravování chyb, která může být pro začátečníky velice prospěšná. V krajních případech však tato snaha společně s občasnou nepřesností Kinectu vede ke smyčkám, ve kterých se zaseknete u jednoho cviku a nepustí vás dál, i kdyby jste ho provedli jako naprostý profík. Při velkém vypětí sil, ke kterému vás tento program vede, může jít o velice zoufalou situaci, která vede až k nervovým výlevům.

Fitness programy – k bystrému mozku patří i tělo
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama