Fractal Design Meshify 2 Compact  — ještě lepší a stylovější
i Zdroj: PCTuning.cz
Skříně, zdroje, chladiče Článek Fractal Design Meshify 2 Compact — ještě lepší a stylovější

Fractal Design Meshify 2 Compact — ještě lepší a stylovější

Petr Kupský

Petr Kupský

24. 2. 2021 14:00 3

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Exteriér 4. Interiér – levá strana
5. Interiér – pravá strana 6. Příklad montáže – deska, disky, zdroj 7. Příklad montáže – chladič, grafika, dokončení 8. Hodnocení a závěr

Nový přírůstek skříní modelové řady Meshify druhé generace míří na zákazníky hledající spíše menší skříň pro svou výkonnou sestavu postavenou na ATX základní desce. Kompaktní model by měl nabídnout skvělé využití obestavěného prostoru, účinné a tiché chlazení a tradičně kvalitní konstrukci. Jde o přímého nástupce populární Meshify C.

Reklama

Úvod

První letošní novinkou renomovaného švédského výrobce počítačových skříní Fractal Design je kompaktní model Meshify 2 Compact, který tak kompletuje druhou generaci oblíbené modelové řady Meshify, dosud zastoupenou výchozím modelem Meshify 2 střední velikosti a největším Meshify 2 XL. Oba tyto modely jsme si již představili v rámci společné recenze v loňském listopadu (viz zde). Zcela nedávno jsme doplnili související článek s přehledem značkového příslušenství, které je s druhou generací skříní Meshify kompatibilní.

Výrobce svou novinku prezentuje sloganem "A classic evolved.", což bychom si mohli volně vyložit jako upozornění na skutečnost, že původní klasika (v podobě první generace řady Meshify) se nám v aktuální druhé generaci dále vyvinula v dokonalejší produkt. Opět se jedná o ATX počítačovou skříň konstruovanou směrem k efektivnímu využití vnitřního prostoru a k účinnému chlazení instalovaných komponent.

Fractal Design Meshify 2 Compact  — ještě lepší a stylovější
i Zdroj: PCTuning.cz

Přímým předchůdcem modelu Meshify 2 Compact je vysoce úspěšný model Meshify C, který byl v roce 2016 úplně prvním zakladatelem řady Meshify. Podle slov výrobce se nový model druhé generace může pochlubit jedním z nejrozsáhlejších seznamů konstrukčních vylepšení a úprav designu, jaké lze spatřit v jedné iteraci.

Fractal Design Meshify 2 Compact

Jednotlivá vylepšení Meshify 2 Compact oproti předchozímu modelu Meshify C si postupně popíšeme v rámci následujících kapitol věnovaných podrobnému představení novinky. Za účelem prvotního přehledu jsem si vypůjčil následující obrázek přímo od výrobce. Věřím, že i bez překladu se v seznamu technických parametrů porovnávaných skříní snadno zorientujete (kliknutím si zobrazte plnou velikost obrázku).

Samozřejmě vás neochudím ani o naši klasickou tabulku s přehledem hlavních technických parametrů testované skříně. Zjistil jsem, že výrobce má drobné nesrovnalosti v rozměrech skříně, uváděných v různých materiálech, takže jsem skříň změřil a správný výsledek zapsal do tabulky.

Fractal Design Meshify 2 Compact
Velikostní kategorie skříně:Midi Tower
Rozměry (hloubka × šířka × výška): 424 × 210 × 474 mm
Barevné varianty: černá, černobílá, kovově šedá
Materiál kostry (naměřena tl.): oboustranně lakovaný ocelový plech cca 0,8 mm
Materiál bočnic (naměřena tl.): temperované sklo tl. 3 mm, ocelový plech cca 0,8 mm
Materiál čela: plast + ocelová mřížka
Podporovaná velikost desek: Mini-ITX, Micro-ATX, Full-ATX
Počet pozic 5,25“: 0× interní
Počet pozic 3,5“: 2× interní
Počet pozic 2,5“: 2 + 2× interní
Maximální délka radiátorů vodního chlazení: 240 mm nahoře, 360 mm vpředu, 120 mm dole, 120 mm vzadu
Pozice pro ventilátory: 3× 120/ 2× 140 mm vpředu + 2× 120/140 mm nahoře + 1× 120 mm dole + 1× 120 mm vzadu
Standardně osazené ventilátory: 2× 140 mm vpředu + 1× 120 mm vzadu
Konektory na čelním panelu: 1× USB 3.1 Type-C, 2× USB 3.0, sluchátka, mikrofon
Maximální výška chladiče procesoru: 169 mm
Maximální délka grafické karty: 360 mm (341 mm proti ventilátoru)
Maximální délka napájecího zdroje: 165 mm (200 mm bez koše pro disky)
Hmotnost skříně: 9.3 kg / 9,8 kg u verze se skleněnou bočnicí

Skříň Fractal Design Meshify 2 Compact přichází na trh ve dvou konstrukčních variantách a ve třech barevných provedeních, tedy stejně jako u výchozí verze Meshify 2. Základní konstrukční variantou je verze Black Solid s oběma plnými bočnicemi z ocelového plechu, ve výhradně černém provedení. Označení White TG Clear Tint identifikuje černobílou variantu, kombinující jednu plnou bočnicí z plechu na pravé straně a průhlednou bočnici z temperovaného skla bez jakéhokoliv zatmavení na straně levé. V případě označení TG Light Tint, dostupném pro černou a šedou barevnou variantu, je sklo bočnice zatmaveno lehce. Intenzivně zatmavené sklo bočnice je pak dostupné výhradně u černé varianty Black TG Dark Tint.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama