GeForce a reBAR: Jak na flash BIOSu a na hry bez podpory
Článek GeForce a reBAR: Jak na flash BIOSu a na hry bez podpory

GeForce a reBAR: Jak na flash BIOSu a na hry bez podpory

Adam Vágner

Adam Vágner

28. 5. 2021 23:00 2

Seznam kapitol

1. Resizable bar na starších kartách 2. Zálohujeme BIOS 3. Flashujeme a zapínáme reBAR 4. Jak na GeForce zapnout reBAR i u her bez profilů 5. Zkoušíme Mafia: Definitive Edition a Witcher 3 6. Testovací sestava
7. Death Stranding (TAA, DLSS) 8. F1 2020 (TAA, DLSS) 9. Metro Exodus, bez ray tracingu 10. Metro Exodus, ray tracing, DLSS 11. Závěrečné shrnutí

Máte-li doma některou z dříve uvedených GeForce RTX 30, možná ještě váháte nad aktualizací BIOSu kvůli podpoře resizable BAR. Pomůžeme vám s tím. A podíváme se i na to, jak jej rozběhat ve hrách, kde oficiálně není podporovaná

Reklama
Reklama

Závěrečné shrnutí

S možností „hacknout“ standardní profily ručně se přece jen užitná hodnota reBAR na Nvidii o něco zvedá – na rozdíl od AMD nemusíte kvůli jeho podpoře courat do BIOSu a zpět, ale můžete jej zapínat přímo pro dané hry (anebo vypnout pro ty podporované, pokud zjistíte, že v některých místech nadělá víc škody než užitku, jako je tomu v současnosti třeba v případě některých lokací v Death Stranding.

Na nové BIOSy pro dříve testovanou kartu od Palitu jsem nebyl zvědavý jen kvůli reBAR, ale spíše kvůli tomu, zda se s nimi nezmění i nastavení regulace a chování karty. Rozdíly byly ale jak na BIOSu pro vyšší výkon, tak u BIOSu pro tišší režim.

GeForce a reBAR: Jak na flash BIOSu a na hry bez podpory

K jedné nemilé změně ale přece jen došlo – u výkonnějšího profilu umožňoval starší BIOS zvýšit power limit až na 330 W a tišší režim byl omezený na 300 W, novější BIOSy už mají oba limit nastavený na 300 W. Pokud náhodou na kartách těžíte, snad vás uklidní, že není známo, že by s novými BIOSy klesal výkon při těžbě. Na to se můžete těšit až s novými edicemi karet s dovětkem LHR a dalšími připravovanými modely.

Pokud vás baví experimentování a patříte ke šťastlivcům, kteří mají nové GeForce po ruce a dosud jste váhali, můžete se do toho bez obav pustit. A pokud ne, můžete třeba počkat, až to bude s oficiální podporou reBAR o něco lepší (a hlavně až s ní budou i vývojáři her počítat).

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning