rebar nvidia
PCTuning Článek

GeForce a reBAR: Jak na flash BIOSu a na hry bez podpory

Adam Vágner
Adam Vágner
28. 5. 2021 23:00 2 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Resizable bar na starších kartách 2. Zálohujeme BIOS 3. Flashujeme a zapínáme reBAR 4. Jak na GeForce zapnout reBAR i u her bez profilů 5. Zkoušíme Mafia: Definitive Edition a Witcher 3 6. Testovací sestava
7. Death Stranding (TAA, DLSS) 8. F1 2020 (TAA, DLSS) 9. Metro Exodus, bez ray tracingu 10. Metro Exodus, ray tracing, DLSS 11. Závěrečné shrnutí

Máte-li doma některou z dříve uvedených GeForce RTX 30, možná ještě váháte nad aktualizací BIOSu kvůli podpoře resizable BAR. Pomůžeme vám s tím. A podíváme se i na to, jak jej rozběhat ve hrách, kde oficiálně není podporovaná

Reklama
Reklama

Zkoušíme Mafia: Definitive Edition a Witcher 3

Zkusil jsem otestovat dvě hry, které nejsou na GeForce oficiálně podporované a u kterých naměřili některé redakce na Radeonech nárůst výkonu. V Mafia: Defininitive Edition jsem měřil téměř tříminutovou úvodní sekvenci ke kapitole Omerta a u Zaklínače 3 scénu, kterou používám běžně při testech grafických karet.

U Mafia: Definitive Edition vynucení reBAR moc výkonu navíc nepřineslo. Jestli byly měřitelné nějaké rozdíly, tak možná v nejvyšším rozlišení a i tam to bylo spíše na úrovni desetin snímků za sekundu.

Mafia: Definitive Edition

The Witcher 3

U třetího Zaklínače už je nějaký rozdíl v nižším rozlišení měřitelný, průměrná snímková frekvence v testované scéně narostla ze 156,7 na 161,1 fps.

Ve 1440p byl nárůst ze 112 na 114,1 fps...

A ve 4K už byl rozdíl v průměru jen 64 proti 64,5 fps.

Výsledek asi nenadchne, ale není ani vysloveným zklamáním – v jedné hře je přínos znát, v druhé nikoliv. Ale opět připomenu, že jsme zkoušeli jen jednu lokaci a v různých místech hry se zisky z reBAR mohou lišit.

A pro pořádek se ještě podíváme, jak se změnil výkon ve hrách, na kterých grafické karty běžně testujeme a patří k těm podporovaným.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning