Get Even – Zažijte na vlastní kůži terapii lobotomií
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Get Even – Zažijte na vlastní kůži terapii lobotomií

Get Even – Zažijte na vlastní kůži terapii lobotomií | Kapitola 2

Jan Preclík

Jan Preclík

26. 6. 2017 03:00 4

Seznam kapitol

1. Očekávání 2. Jmenuji se Black. Cole Black. 3. Jak se to vlastně hraje? 4. Atmosféra, že by se ve vás krve nedořezali
5. Bugy a nedomyšlenosti 6. Na čem to běhá? 7. Vyplatí se koupě?

V dnešním světě videoher málokdy vyjde titul, který překvapí provedením a pojetím. Get Even neoslní grafikou s luxusními detaily ani nekonečnými možnostmi či otevřeným světem. Naopak sází na napětí, strach, úzkost, očekávání a úžasný detektivní příběh. Jste připraveni se bát a odhalit celou pravdu ukrytou za smrtí mladého děvčete?

Reklama

Jmenuji se Black. Cole Black.

Hlavním hrdinou je bývalý voják a nájemný vrah Cole Black, který trpí silnou formou ztráty paměti. Je s podivem, že nezapomněl chodit, číst a jíst příborem. Jediné, co si matně pamatuje, je zmiňovaná exploze ve skladu, které se snažil zabránit.  Za pomoci svého tajemného mentora Reda a zvláštní helmy augmentované virtuální reality, nesoucí název Pandora, se vydává do nitra své mysli ve snaze vzpomenout si na veškeré okolnosti.

Za tímto účelem je „hospitalizován“ nebo, chcete-li, držen proti své vůli ve velmi zvláštním sanatoriu s pochybnou minulostí. Praktiky zakladatele tohoto sanatoria byly více než podivné. Věřil, že psychické nemoci způsobuje bakteriální infekce, a tak léčil své pacienty odřezáváním jednotlivých částí těl. Své metody obhajoval tím, že měl v léčení stoprocentní úspěšnost, včetně těch devadesáti procent pacientů, kteří na následky jeho zvrácených postupů zemřeli – ti byli, dle evidentně šíleného doktora, vyléčení vůbec nejlépe.

Black není evidentně jediným pacientem, na kterém byl projekt Pandora testován. Celé sanatorium je protkáno agresivními šílenci, kteří mají, stejně jako Black, na hlavě stejnou VR helmu, oproti Blackovi však všichni do jednoho absolutně přišli o rozum. Sanatorium působí spíše jako lázně pro lidi s nedostatkem stresu, než jako psychiatrický ústav v Bohnicích.

Čaj o páté s věrným kámošem králíkem
i Zdroj: PCTuning.cz
Čaj o páté s věrným kámošem králíkem

V roli Blacka tedy postupně odkrýváte svou minulost. V začátcích se ve své mysli podíváte do společnosti ADS – Advanced Defense Solutions. Jedná se o britskou zbrojařskou firmu, která pracuje na prototypu speciální zbraně trefně nazvané Corner gun. Vaším úkolem je zbraň ukrást a zničit veškerá data, která jsou uložena na serveru uvnitř budovy. Zde se poprvé setkáte s akčnější částí hry, kdy se vás stráže snaží cestou ven zlikvidovat. Vaše počínání však komentuje všudypřítomný Red se slovy, že zabíjení může způsobit desynchronizaci myšlenky a že to není žádná videohra.

Ukázka síly prototypu Corner gun
i Zdroj: PCTuning.cz
Ukázka síly prototypu Corner gun

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama