GTA IV s překrásnou grafikou — luxusní iCEnhancer ENB Mod
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek GTA IV s překrásnou grafikou — luxusní iCEnhancer ENB Mod

GTA IV s překrásnou grafikou — luxusní iCEnhancer ENB Mod

Tomáš Šulc

Tomáš Šulc

27. 6. 2012 03:00 41

Seznam kapitol

1. Grafické modifikace her — nic nového pod sluncem 2. Návod k instalaci iCEnhancer ENB Modu 3. Testovací sestava, metodika, nastavení 4. Výsledky GK — původní kvalita hry 5. Výsledky GK — iCEnhancer ENB Mod
6. Vliv procesoru na hru — původní kvalita hry 7. Vliv procesoru na hru — iCEnhancer ENB Mod 8. Galerie screenshotů s iCEnhnacer ENB Modem 9. Závěr

Technická stránka Grand Theft Aauto IV je i po letech na velmi dobré úrovni. Může však být ještě lepší! Vyzkoušeli jsme hru s módem iCEnhancer ENB Mod 2.0, který z GTA IV dělá jednu z nejkrásnějších her současnosti. Pokud máte rychlý (tím myslíme hodně rychlý) počítač a kopii GTA IV, je téměř povinností tento mód vyzkoušet.

Reklama
GTA IV s překrásnou grafikou — luxusní iCEnhancer ENB Mod
i Zdroj: PCTuning.cz


The Elder Scrolls IV: Oblivion s grafickými modifikacemi vypadá dobře i v dnešní době

Počítačové hry lze z hlediska modifikací rozdělit do dvou skupin — na hry, ke kterým vývojáři vůbec nevydají software k editaci, a modifikace tedy téměř nejsou (nebo je jich je jen málo) a naopak na hry, které se editují snadno a často vznikají jejich úplné konverze. Výjimkou pak nejsou ani případy, kdy se autoři modifikací zaměří na technickou stránku her a vznikají úpravy, které grafiku her posunou opravdu výrazným způsobem kupředu. Příkladem takových her může být třeba série The Elder Scrolls, poslední tři díly Morrowind, Oblivion i Skyrim se dočkaly řady grafických modifikací. Čas od času takové modifikace ostatně dělají i sami vývojáři k podpoření prodeje a marketingu svých her, posledními příklady jsou DirectX 11 updaty pro Crysis 2 a Shogun 2: Total War.

GTA IV s překrásnou grafikou — luxusní iCEnhancer ENB Mod
i Zdroj: PCTuning.cz


screenshot z Grand Theft Auto IV při nejvyšším nastavení detailů bez modifikací

Když na konci roku 2008 vyšel čtvrtý díl městské střílečky Grand Theft Auto, vzbudila technická stránka hry velký rozruch. Tak detailní grafiku v kombinaci s vynikající fyzikou nenabídla s výjimkou Crysis žádná jiná hra. Hardwarové nároky však byly zdrcující a ještě dnes potřebujete k hraní GTA IV poměrně slušný počítač, přičemž nejdůležitější je výkonný vícejádrový procesor. Velkým mínusem GTA IV byla jen absence technologie vyhlazování hran, což vývojáři nevyřešili dodnes.

Grand Theft Auto IV se současně díky snadné modifikovatelnosti stalo oblíbeným i mezi úpravci. Bylo proto jen otázkou času, než se objeví také grafické modifikace. V dnešní době je jich celá řada od drobných úprav až po komplexní modifikace. Tou nejlepší a bezesporu také nejrozšířenější se stala úprava iCEnhancer ENB Graphic Mod, na kterou se zaměříme i v našem článku.


zdroj: YouTube, aimedehaire

iCEnhancer ENG Graphic Mod značně vylepšuje technickou stránku GTA IV ve všech aspektech. Výrazně lepší jsou odrazy a nasvětlení, dohlednost, částicové efekty (jiskry, kouř a podobně), kvalita stínů, efekt přesvícení atd. Přibyla také velmi důležitá možnost zapnout efekt post processing vyhlazování, byť to je v dnešní době možné přes ovladače grafické karty zapnout i u původní hry (FXAA u karet nVidia GeForce, MLAA u AMD Radeonů). O tom, nakolik je grafika hry vylepšena, ostatně svědčí i srovnávací video (vložit jej přímo do článku není možné), kvalitu iCEnhacer módu pak můžete posoudit v galerii screenshotů.

GTA IV s překrásnou grafikou — luxusní iCEnhancer ENB Mod
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama