hp-compaq-nx7400-kancelarsky-pracant
Mobilní zařízení Článek HP Compaq nx7400 - kancelářský pracant

HP Compaq nx7400 - kancelářský pracant | Kapitola 4

Kuchař Martin

Kuchař Martin

21. 12. 2006 01:00 59

Seznam kapitol

1. První seznámení a technické parametry 2. TFT a multimédia 3. Testy - Grafická jádra 4. Testy - pevný disk a výdrž baterie

Dnes se v recenzi podíváme na zoubek notebooku, který rozhodně není šampiónem v "těžké" váze a zcela jistě není tak populární jako například notebooky Lamborghini nebo Ferrari. I přes to si ale myslíme, že jeho test bude velmi přínosný, neboť se jedná o kandidáta na výborné umístění v kategorii cena / výkon - za málo peněz totiž získáte slušného pomocníka, který se sice na hry příliš nehodí, ale například pro studenta nebo práci do kanceláře je zcela ideální.

Reklama

I když jsme si již několikrát řekli, že přístroj je koncipován jako nástroj do kanceláře či do školy, nemůžeme samozřejmě vynechat některý ze sady běžných testů mezi které prověření pevného disku bezesporu patří. I dnes se tedy podíváme na reakční dobu (latenci) a samozřejmě i klasickou datovou propustnost (rychlost zápisu).

Pro jasnou představu je v grafech uveden i jeden klasický pevný disky, který je dnes běžně používán ve stolních počítačích.

HP Compaq nx7400 - kancelářský pracant
i Zdroj: PCTuning.cz
HP Compaq nx7400 - kancelářský pracant
i Zdroj: PCTuning.czPo prvotním lehkém zklamání disk ukázal že jeho silnou stránkou je především rychlost zápisu, která překonala všechny doposud testované notebooky.

Test výdrže baterie

Bohužel narozdíl od procesorů Core Duo či Pentium M neobsahuje Celeron M funkci Speed-Step, která umožňuje jeho plynulé přetaktování (rozumějte spíše podtaktování) za účelem snížení napěťových požadavků, které samozřejmě rapidně prodlužují dobu provozu na baterii. V testech se tedy budou naměřené časy blížit s relativně malými odstupy což je dáno tím, že přístroj více méně neustále pracuje na maximální zátěž.

Test1 - přehrávání DivX filmu
2hod : 58min

Jako druhý test výborně slouží program 3D Mark 2003, který je nastaven do smyčky a přehrává se neustále dokola. Tento program nejenom že vytíží na maximum grafické jádro, ale dá zabrat především také procesoru a operačním pamětem. Zde se ukáže jak dlouho je možné si na notebooku zahrát.

Test2 - 3D Mark2003
2hod : 28min

Posledním testem výdrže je simulace práce s kancelářskými aplikacemi. Postupně je napsáno několik stránek textu v aplikaci Microsoft Word a následuje čtení e-mailů a brouzdání na internetu až do úplného vypnutí notebooku.

Test3 - kancelářské aplikace
3hod : 14min

Zde jsme si opět potvrdili předpoklady - na první pohled se Vám může zdát, že hodnoty si nejsou příliš podobné avšak je potřeba je porovnat s konkurenčními přístroji s procesory Pentium M, kde uvidíte, že například mezi testem DivX a 3DMark 03 bude daleko delší časový rozdíl.

Závěr

Hewlett Packard ukázal, že dokáže "obsloužit" nejen business klientelu, která klade nároky na ten nejvyšší výkon a nejvyšší kvalitu, ale že dokáže přichystat i notebook vhodný pro uživatele z řad méně movitých. I přes jasné kompromisy si neustále dokázal zachovat své jasné rysy, které přístroje HP dělají takovými jaké jsou - uživatelé, kteří si jednou značku HP oblíbí, tak velice těžko hledají přijatelnou alternativu.

HP Compaq nx7400 - kancelářský pracant
i Zdroj: PCTuning.cz

Pokud tedy hledáte kvalitní a spolehlivý notebook od kterého nečekáte výkonnostní zázraky, pak právě tento kousek může být pro Vás ten pravý. Je potřeba sice vzít v úvahu fakt, že přístroj neobsahuje tolik portů, kolik by bylo vhodné avšak po ostatních stránkách zde nemáme prakticky co vytknout.

HP Compaq nx7400

Klady Zápory
+ velmi příjemná cena- pouze tři USB 2.0
+ osvědčený styl HP- horší pozorovací úhly
+ kvalitní dílenské zpracování 

Orientační cena: 15 500,- bez DPH

Notebook  zapůjčila společnost

BGSLevi a.s. (oficiální distributor HP)

HP Compaq nx7400 - kancelářský pracant
i Zdroj: PCTuning.cz

Za zapůjčení digitálního paměťového osciloskopu děkujeme:
ETC s.r.o.

HP Compaq nx7400 - kancelářský pracant
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama