Jak je těžké milovat Apple: Když jde firma proti uživatelům
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Jak je těžké milovat Apple: Když jde firma proti uživatelům

Jak je těžké milovat Apple: Když jde firma proti uživatelům | Kapitola 6

Michal Rybka

Michal Rybka

4. 8. 2017 10:00 163

Seznam kapitol

1. Lepíme lepší svět 2. Kupujte! 3. Pryč s konektory! 4. Kouzlo jednoduchosti 5. Malý, lehký, praktický, levný... a bez paušálu 6. Bez drátů a bez ukládání

Někteří mě označují za jablíčkáře. Někteří mě označují za applefoba. Pravda je taková, že Apple uznávám jako jednu z nejvýznamnějších společností, které utvářely obor spotřební počítačové elektroniky. To ale neznamená, že nejsem naštvaný ve chvílích, kdy Apple provede svým fanouškům něco opravdu ohavného.

Reklama

Strýček Apple řekl, že budoucnost je bezdrátová a streamovaná. A tak taková taky bude, i kdyby technologický čert na Shannonově teorémové koze jezdil. Takže když jsem se prodejce ptal, čím že hodlá strýček Apple model Shuffle nahradit, dozvěděl jsem se, že rozumnou náhradou jsou Apple Watch a AirPods. Vždyť Watch mají vlastní paměť a mohou bezdrátově zásobovat „ustřižená sluchátka“ hudbou.

Jak je těžké milovat Apple: Když jde firma proti uživatelům
i Zdroj: PCTuning.cz

Tohle řešení je pouze devětkrát dražší než Shuffle, což je na podmínky Apple dle jejich mínění asi přiměřené. Jenomže pro sportovce je to nepoužitelné, protože u tenisu, šermu, airsoftu a dalších sportů prostě nechcete mít na ruce hodinky, navíc vám můžou sluchátka uletět z uší. Popravdě – i drátová sluchátka vám můžou uletět z uší, nicméně u Shuffle byla stále spojená s přehrávačem, takže vám buď uletěl on anebo sluchátka, jen vzácně oboje.

Osobně jsem si koupil ještě jeden Shuffle do zásoby, až ten současný, který se smutkem při psaní tohoto článku poslouchám, časem utopím / ztratím / vyperu / zničím. Byl to skvělý člen rodiny Apple a je mi opravdu líto, že za něj nemáme náhradu. Možná pravý Apple hipster nesportuje – ne rychle, ne riskantně anebo u toho neposlouchá muziku. Nevím, nesledoval jsem poslední propagandu Apple, vysvětlující, proč to, co Apple dělá, dělá dobře.

Mě to štve, protože vím, že budu muset hledat alternativu, což bude asi Sansa Clip anebo jeho nástupce. Odmítám přestat sportovat, telefon ven tahat nebudu a bezdrátové špachtle do uší nechci. Je těžké milovat Apple. Je to těžké, protože když se něco naučíte používat, když si něco opravu oblíbíte, tak vám to nakonec Apple vezme.

Oni tomu říkají „odvaha“. Já říkám, že totálně prdí na zákazníky, že je vůbec nezajímají. Protože pokud by je zajímali, nechali by vždy alespoň jeden retro produkt pro zpátečníky, kteří se nemíní celoživotně proměňovat podle jejich trendů – a nechají je používat věci, které mají rádi tak, jako oni sami chtějí. Nevadí mi uzavřený ekosystém, nevadí mi cena, ale tahle arogance, tohle „my to víme nejlíp“, tak to mi opravdu vadí.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama