Jak jsme přejmenovali kabel a tím zachránili svět
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Jak jsme přejmenovali kabel a tím zachránili svět

Jak jsme přejmenovali kabel a tím zachránili svět

Michal Rybka

Michal Rybka

21. 6. 2020 03:00 49

Seznam kapitol

1. Dědičný hřích 2. Proste o odpuštění 3. Konec otroků! 4. Kolík a dírka 5. ...a máme problém

Už jste to slyšeli? V počítačích se přestane používat „rasistická“ terminologie – a svět bude zachráněn! Jak se můžeme posunout do budoucnosti, když se stále používají pojmy jako „master“, „slave“, „whitelist'“ či „blacklist“?

Reklama

Kdysi dávno jsem si dělal srandu z toho, že se jednoho dne pseudopokrokáři proberou ze spánku a všimnou si, že šachy jsou válečná hra bílých a černých figur, kde první tah má bílý. Dnes už si z toho srandu nedělám, protože Západ trpí kolektivním šílenstvím a je možné, že se tenhle vtip stane realitou. Dnes to začíná být strašidelné, opravdu orwellovsky strašidelné. Důvod, proč začíná vždy bílý a uspořádání figur na šachovnici je vždy stejné, je v tom, že to činí hru zcela kauzální, nenáhodnou. Ale vysvětlujte to někomu, kdo chce vidět problém!

Pokrokové jednotky pro boj s jazykem se nezastavují a hledají vše, co vyjadřuje dominanci či barvu. Můžeme čekat frontální útok na pojmy, jako je „černý pasažér“ (původně se používal pojem „slepý pasažér“), podle všeho se jazykolamači nezastaví ani před pojmy, jako je „ilegální imigrant“, protože podle nich není žádný člověk ilegální.

Proč to dělají? Je to jednoduché. Levicové ideologie si myslí, že jazyk je předstupněm činu. Tato idea je vyvozena z křesťanské představy „hříchu myšlenkou“, což je šílená představa, že myšlenka sama „způsobuje zlo v duchovním světě“. Úkolem vyčlenění „hříšných myšlenek“ je to, aby si každý subjekt uvědomil, že ony samy jsou špatné, takže pokud je má, je on sám špatný. Protože se takových myšlenek zbavit nelze, vyvolává to úzkost – a přes úzkost je možné lidi ovládat: Stačí nabídnout řešení v rámci systému nápravy.

Tento koncept přejala levice včetně dalších pitomostí, jako je „dědičný hřích“, tedy představa, že pokud váš předek něco udělal anebo se má za to, že něco udělal, jste za to zodpovědní i vy. Je to naprostá blbost, kterou si ovšem křesťanství pěstovalo, protože díky ní lze i o dokonalých lidech tvrdit, že jsou hříšní, protože na nich ulpěl „prvotní hřích“, tedy pád Adama a Evy. Opět: Vyvléknout se z toho dá jenom pokáním, čili opět jde o ovládání lidí úzkostí.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama