Jak jsme přejmenovali kabel a tím zachránili svět
PCTuning Článek

Jak jsme přejmenovali kabel a tím zachránili svět

Michal Rybka

Michal Rybka

21. 6. 2020 03:00 49

Seznam kapitol

1. Dědičný hřích 2. Proste o odpuštění 3. Konec otroků! 4. Kolík a dírka 5. ...a máme problém

Už jste to slyšeli? V počítačích se přestane používat „rasistická“ terminologie – a svět bude zachráněn! Jak se můžeme posunout do budoucnosti, když se stále používají pojmy jako „master“, „slave“, „whitelist'“ či „blacklist“?

Reklama
Reklama

Vrtím jenom hlavou nad celou touhle aktivistickou pitomostí. Hledá se problém tam, kde není – a navíc často i v situaci, kdy obor dané slovo opouští prostě proto, že ho opouští celá technologie. V technologiích se jazyk mění velmi rychle. Odborné pojmy z 50. nebo 60. let se ve většině případů prakticky nepoužívají a mají pouze historickou, muzeální hodnotu. Už pro ni je ale nemůžeme zpětně vymazat, protože přesně tohle je praktika minitrue, tedy orwellovského Ministerstva pravdy.

Nemůžeme se zbavit masteru, masteringu ani His Master's Voice. Kvůli historické přesnosti si je musíme nechat, nemůžeme je vymazat. Nemůžeme to udělat, aniž bychom se stali orwellovskou dystopií.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning