Jak se nám rozhodli zrušit listovní tajemství, aby se nám radostněji žilo
Článek Jak se nám rozhodli zrušit listovní tajemství, aby se nám radostněji žilo

Jak se nám rozhodli zrušit listovní tajemství, aby se nám radostněji žilo | Kapitola 2

Michal Rybka

Michal Rybka

18. 7. 2021 01:03 18

Seznam kapitol

1. Sprostí podezřelí 2. Skutečné oběti 3. Děti 4. O co tu jde? 5. Hra na svobodnou společnost

Když digitální šrouby utahuje Čína, je to fuj a zpátečnické. Totalitní manýry nám ale probublávají i sem, přelepené líbivými nálepkami a hesly. A to je varovné a opravdu děsivé.

Reklama
Reklama

Západní společnost je extrémně pokrytecká, pokud jde o případy skutečného zneužívání: Můžeme jmenovat zneužívání dětí katolickými pohlaváry i neuvěřitelné počty dětí, které zemřely na církevních internátech v Kanadě.

Můžeme mluvit o Jeffrey Epsteinovi a o minimálně 36 obětech zneužívání, které se marně dlouhé roky dovolávaly spravedlnosti: Epstein byl nedotknutelný, protože do své zvrhlé zábavy zatáhl hodně jiných mocných. Můžeme mluvit o Michaelu Jacksonovi, kterému procházelo zneužívání dětí roky. Můžeme mluvit o „grooming gangs“ z Británie, které beztrestně roky zneužívaly tisíce sociálně slabých dětí – a policie proti nim nezasáhla, protože se bála obvinění z rasismu. 

Všechny ty případy mají jedno společné: Sociální služby a silové složky o tom věděly, ale bály se zasáhnout, protože cíle pro ně byly nedotknutelné: Od katolických papalášů po pákistánské gangy. Takže když přichází Evropská komise s tím, že je třeba celoplošně rozbít listovní tajemství, tak si od toho slibuje vlastně co? Neschopnost státu ochránit oběti, o kterých se ví, je známá věc. Člověk by řekl, že pokud to myslí s bojem proti pedofilii vážně, měli by začít tam, kde se to děje a kde se ví, že se to děje – ne nasazovat celoplošné monitorování populace.

Ono vůbec: Všimli jste si, jak často se u zpráv o útocích islámských radikálů uvádí, že se o nich vědělo, byli monitorováni, a dokonce že řada z nich prošla převýchovou? Tak jaký smysl má věci jen monitorovat, když se pak nekoná anebo konání není účinné? K čemu je takový aparát, takové databáze, když se pak věci stejně dějí samospádem?

Další věc, která mě zaráží, je fakt, že se to děje zrovna v době, kdy probíhá „genderová a sexuální revoluce“, jejíž součástí je i snaha legitimizovat pedofilii jako formu sexuální sebeidentifikace a dekriminalizovat ji. To je prostě fakt – a existuje pozoruhodně velké množství organizací, které pedofilii otevřeně hájí.

Přístup západní společnosti k pedofilii je jedna z nejdivnějších věcí, na kterou můžeme narazit. Ta celá věc má strašně moc aspektů. První z nich jsou historické, kdy například islám připouští věk pro ženitbu od puberty – obvykle šlo o 15 let. Mohamedova nejmladší žena Ajša měla údajně šest, ale i u sňatků v Evropě bylo běžné, že nevěsta měla i dvanáct. Římské dívky se běžně vdávaly ve dvanácti, anglický král John si bral Isabellu ve dvanácti a takové věci najdeme i v českých dějinách.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Pctuning