Jak se nám rozhodli zrušit listovní tajemství, aby se nám radostněji žilo
i Zdroj: Pctuning
Článek Jak se nám rozhodli zrušit listovní tajemství, aby se nám radostněji žilo

Jak se nám rozhodli zrušit listovní tajemství, aby se nám radostněji žilo | Kapitola 5

Michal Rybka

Michal Rybka

18. 7. 2021 01:03 18

Seznam kapitol

1. Sprostí podezřelí 2. Skutečné oběti 3. Děti 4. O co tu jde? 5. Hra na svobodnou společnost

Když digitální šrouby utahuje Čína, je to fuj a zpátečnické. Totalitní manýry nám ale probublávají i sem, přelepené líbivými nálepkami a hesly. A to je varovné a opravdu děsivé.

Reklama

Je naprosto nemyslitelné, aby západní svět nabídl kde komu legální bianco šek k celoplošnému monitorování komunikací celé populace. Aby se kdokoliv mohl přehrabovat v jakékoliv komunikaci, která nutně musí zahrnovat i obchodní tajemství, důvěrná medicínská, vědecká a technická data – prostě proto, že by tam třeba mohl být schovaný nějaký pindík. 

Lidi, kteří tohle navrhli, buď vůbec netuší, jak fundamentální právo se pokoušejí podkopat – anebo to naopak velmi dobře vědí. Pokud to opravdu prosadí, můžeme si přestat hrát na svobodnou společnost, protože budeme stejně svobodní, jako jsou dnes Číňané: Záleží jen na tom, jaké filtry se na komunikaci nasadí. 

Pokud se Evropská komise chystá do boje s pedofilií, tak ať si nejdřív vyřeší svůj vztah s pedofilní komunitou, která se pokouší legalizovat, vyjasní si svůj postoj k dětským manželstvím a stanoví taková pravidla pro sex nezletilých, která korespondují s realitou. A pak může začít čistit ty případy, které se válí na stole a křičí tam: Pedofilní kněží, nucené sňatky, gangy, které zneužívají děti jak sexuálně, tak i jinak. A pak se můžou pustit do osvětové kampaně a do boje s úchyláky, kteří loví na sociálních sítích a veřejně tam v diskusích nahánějí děti. 

Na nic z toho ale nepotřebují plošné rozbití listovního tajemství. Na tohle už prostředky mají.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning