PCTuning Článek

Kingston Now V a Patriot Warp — je libo SSD za lidovku?

Tomáš Šulc
Tomáš Šulc
30. 11. 2009 01:00 48 Sdílej:

Seznam kapitol

1. Co se děje na trhu s disky 2. Kingston SSD Now V 40 GB 3. Patriot Warp Extreme v2 32 GB 4. Metodika, zpracování výsledků, testovací sestava 5. h2benchw
6. PCMark 05 7. PCMark Vantage 8. FC Test 9. Praktické zkušenosti s disky 10. Zhodnocení a závěr

Vývoj flashových pevných disků jde kupředu doslova raketovým tempem. Rychlosti přenosu dat se u nich běžně pohybují v řádech stovek MB/s a přístupové doby jsou na úrovni RAM. Jen ty ceny jsou stále poměrně vysoké, nebo ne? Co byste říkali na SSD za dva tisíce? Že je to nereálné? Není, cena těch dnes testovaných je právě taková.

Reklama
Reklama

Druhou řadou, na kterou v našich obchodech můžete běžně narazit, je Warp Extreme od společnosti Patriot. Tyto flashové disky se sice honosí názvem Extreme, jejich parametry však nijak extrémní nejsou, byť 175 MB/s čtení a 100 MB/s není úplně k zahození. Horší je to však s cenou tohoto 32GB krasavce. Ačkoliv je jeho kapacita o 8 GB nižší než u předchozího SSD o Kingston, zaplatíte za něj o několik stokorun více, konkrétně 2500 korun i daní. Doufejme, že výkon disku bude tomuto příplatku odpovídat.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning