Ladíme Windows 10: Nastavení soukromí, služeb, tipy a triky
i Zdroj: PCTuning.cz
Software Článek Ladíme Windows 10: Nastavení soukromí, služeb, tipy a triky

Ladíme Windows 10: Nastavení soukromí, služeb, tipy a triky | Kapitola 7

Z. Obermaier

Z. Obermaier

19. 8. 2015 03:00 84

Seznam kapitol

1. Co je zdarma, vždycky „smrdí“ 2. Šmírování: realita, nebo paranoia? 3. Nastavení soukromí 4. Nastavení služeb
5. Nastavení uživatelského rozhraní 6. Nastavení aplikací a komponent 7. Závěr

„Šmírují“ nás Windows 10 více než předchozí verze nebo jiné systémy? Máte strach o své soukromí, a chcete si systém nastavit podle sebe a nikoliv jak chtějí v Redmondu? Jaké možnosti kontroly máte? Nabízíme vám přehled funkcí a služeb komunikujících z vašich Windows po internetu i návod na to, jak převzít vládu nad Windows 10.

Reklama

Závěr

Ladíme Windows 10: Nastavení soukromí, služeb, tipy a triky
i Zdroj: PCTuning.cz

V tuto chvíli je jasné, že Windows 10 posílají zpět „domů“ mnohem více dat než jeho předchůdci. Na toto téma vzniklo mnoho paniky, senzačních a paranoidních článků a nesmyslů. Většinu sledovacích funkcí je totiž možno snadno vypnout, což ony články o sledování většinou opomíjejí (spíše záměrně). Po několika týdnech provozu Windows 10 na třech počítačích, kde jsem vypnul všechno, co se mi zdálo podezřelé, jsem nezaznamenal žádný zásadní problém. Naopak si myslím, že zejména hry běží krapet lépe než na Windows 8.1.

Na druhou stranu ale nepopírám, že hlídat uživatele takovýmto způsobem a analyzovat jeho data je na pováženou a ostražitost je na místě. Pokud by tyto služby vypnout nešly, byly by Windows 10 mrtvým systémem, a mnozí by jej zcela ignorovali (miliony ostatních nikoliv, je jim to asi jedno). V tuto chvíli ale většina těchto funkcí vypnout jde, a uživatel se může cítit o kousek bezpečněji. V dnešní době ale na internetu žádné soukromí a bezpečnost není, a kdo si to myslí, je naivní. Každý den o sobě pošleme přes mobilní telefon do centrály Applu nebo Googlu, tolik dat, že to, co odešle Windows 10 je zcela zanedbatelným problémem.

Abychom vám pomohli se v novém systému zorientovat a vypnout vše, co je potenciálně nebezpečné, vznikl tento článek. Snad vám bude nápomocen, hlavně tím, že velkou většinu těchto nastavení v zahraničních článích nenajdete takhle pěkně pohromadě.

Ještě jednou děkujeme Disassemblerovi, že všechny tyto volby dal pěkně dohromady a dovolil nám je zde publikovat, včetně znění jím napsaných skriptů.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama