Lednový nákupní průvodce - vybíráme grafickou kartu
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Lednový nákupní průvodce - vybíráme grafickou kartu

Lednový nákupní průvodce - vybíráme grafickou kartu | Kapitola 9

Z. Obermaier

Z. Obermaier

24. 1. 2011 02:00 37

Seznam kapitol

1. Peníze a požadavky - kompromis bývá nezbytný 2. Rozlišení - alfa a omega 3. Rozlišení 1280x1024 4. Rozlišení 1680x1050 5. Rozlišení 1920x1080
6. Rozlišení 2560x1600 7. AMD Eyefinity, GeForce 3D Vision, Surround 8. Shrnutí cen, výkonu 9. Závěr

I když nás v následujících týdnech čeká uvedení tří nových grafických karet, nabídneme vám průvodce aktuálním nákupem grafické karty už dnes. Pro každé rozlišení vybereme několik karet s nejlepším poměrem cena / výkon a nezapomeneme ani na nadšence s dvojicí nebo rovnou trojicí LCD a příznivce 3D Sterea.

Reklama

Vybírat grafickou kartu není na jednu stranu jednoduché, ve výběru se ale dá snadno a rychle zorientovat. Většina znalých kupujících zhruba ví, jakou značku a v jaké cenové hladině vybírat, těm nerozhodným jsme snad krapet pomohli. Nechceme ale náš názor povyšovat nad váš, jen doporučujeme a vy se rozhodujete. Není totiž možné učinit jednoznačné a vždy platné závěry, co a kde je lepší. Každá grafická karta má své výhody a nevýhody. Někde nechybí výkon na úkor vysoké spotřeby a teploty, někdy je zase spotřeba extrémně nízká, pokulhává však výkon. Výběr záleží na vašich potřebách a preferencích.

Lednový nákupní průvodce - vybíráme grafickou kartu
i Zdroj: PCTuning.cz

Nejsnazší jsou dvě možnosti rozhodování - buď mám striktně omezen rozpočet a nemohu vybírat nad svou částku, a nebo naopak nemám žádný limit. V prvním případě prostě koupíte to nejlepší na co máte a v druhém to nejlepší co existuje. Vše mezi tím je složité a nedá se zobecnit. Nejlepší je udělat si skupinu karet, které vám připadají sympatické výkonem, výrobcem, cenou a vlastnostmi. A tuto skupinu pak dále zužovat až k finální volbě. Podívejte se na fóra, zkušenosti uživatelů s konkrétními modely, přečtěte si řadu recenzí (ne jen jednu). Pokud si už ale svého favorita vyberete, neváhejte a kupujte hned. Neustálé čekání na slevy by vše mohlo protáhnout na týdny nebo rovnou měsíce.

Na závěr vám popřejeme šťastnou ruku ve výběru a co je nejdůležitější, ať vychází co nejvíce zajímavých her, kvůli kterým se vůbec nová karta vyplatí pořídit. Než se rozhodnete, určitě počkejte do příštího týdne, to bude uvedena GeForce GTX 560 Ti a ta celkem zásadně provětrá stávající grafické karty střední vyšší třídy. Nejspíše to zahýbá s cenami. A pokud jste uživatelé s extrémními nároky, musíte si počkat ještě měsíc. To nás oblaží oba výrobci svými duálními kartami a o nejvýkonnější kartě roku 2011 bude rozhodnuto. Pokud čekáte na výkon v této sféře, ještě vydržte.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama