logitech-g9-laser-mouse-nove-zelizko-v-hernim-ohni
Článek Logitech G9 Laser Mouse - nové želízko v herním ohni

Logitech G9 Laser Mouse - nové želízko v herním ohni

Filip Eckstein

Filip Eckstein

6. 11. 2007 01:00 30

Seznam kapitol

1. Balení a specifikace 2. Kvalita, ergonomie a design 3. Software, funkce a tuning 4. G9 v praxi a závěr

Do redakce se nám konečně dostala jedna z nejočekávanějších profesionálních herních myší dneška. Ano, řeč je o G9 od firmy Logitech, jejíž pitvu vám již nějaký ten pátek slibujeme. Avšak kromě poměrně početně zastoupených kvalit má tento kousek také svá negativa. Chcete vědět jaká? Tak čtěte dál...

Reklama
Reklama

Jak je na tom ovšem nová G9 v praxi? Hodí se i do kanceláře nebo je striktně určena jen náročným hráčům? To vše a ještě mnohem více si povíme v následujících odstavcích.

V kanceláři

Logitech G9 jistě není myší do kanceláře, čemuž odpovídá i její poměrně vysoká cena. Stránka designu také není zrovna vhodná ke kancelářskému použití (zde však samozřejmě hraje roli vkus). Za cenu překračující hranici 2200 Kč si raději pořiďte bezdrátový multimediální kancelářský set. Koupě to bude určitě rozumnější.

Herní nasazení

Tak v tomto ohledu je nová G9 opravdu významným "želízkem v ohni". Nízký a široký profil v kombinaci s vyvedeným weight-tuningem je při hraní, zejména akčních a obecně rychlejších her, velmi znát. V přímém srovnání s (na dnešní dobu poměrně neohrabanou) G5 vychází nová G9 jako mrštnější a mnohem pohotovější. Myš (podle použitého gripu) držíte téměř konečky prstů, případně se ji jen lehce dotýkáte dlaní - tím se blíží komkurenčním herním etalonům.

Každého hráče navíc potěší sofistikované nastavení vlastních profilů, které se navíc dají stáhnout přímo do interní paměti myšky. Nesmím ovšem zapomenout zmínit ani okamžité přepínání aktuálního rozlišení laserového senzoru, které je nejen praktické, ale také užitečné. Nespornou výhodou je i jeho záměrně snížený "dosah". Nadzvedneme-li totiž myšku přibližně do 2 mm nad povrch, kurzor se přestane hýbat. Chcete-li tedy při hře hbitě přemístit myš na jiné místo na podložce bez odpovídajícího posunu kurzoru, takový pohyb vám nijak významně nezasáhne do hry.

Shrnutí

Logitech G9 není nejlepší herní myši na trhu - stejně jako neexistuje jediný nejlepší sportovní automobil. Pokud bychom zůstali u tohoto přirovnání, pak bych musel G9 zařadit mezi Pagani Zonda a Maserati MC12, tedy absolutní (ale stále hodně širokou skupinu) špičkových modelů. Prohlásit například, že G9 je lepší Razer DeathAdder by nebylo správné - každá z nic si najde své vlastní příznivce, kteří za ní dají ruku do ohně. Jedná věc je však jistá - G9 je téměř zcela jistě více než důstojným pokračováním již letité G5-ky.

Logitech G9 Laser Mouse - nové želízko v herním ohni


Redakce PCtuning uděluje myši Logitech G9 cenu
PCTuning GOLDEN AWARD
za: "inovativní a kvalitní ovládání v oblasti počítačových her"

KLADY

ZÁPORY

neotřelý designvysoká cena
výměnné gripyšuplíček na závaží se zasekává
weight-tuninghrozí rychlé opotřebení
přepínatelné profily 
přepínání režimů kolečka 
sofistikované nastavení 

9,1 z 10 bodů

Logitech G9 Laser Mouse - nové želízko v herním ohni


Za zapůjčení myši Logitech G9 děkujeme společnosti Alfa Computer CZ, s.r.o.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

PCTuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým PCTuning