Mad Max: hitparáda plná šílených lidí a neskutečných situací
i Zdroj: PCTuning.cz
Hry Článek Mad Max: hitparáda plná šílených lidí a neskutečných situací

Mad Max: hitparáda plná šílených lidí a neskutečných situací | Kapitola 5

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

10. 9. 2015 03:00 16

Seznam kapitol

1. Šílený Max v rukou odborníků 2. Osudu neujedete 3. Docent Chocholoušek by měl radost 4. V tomhle světě se rádi ztratíte
5. Magnum Opus šlape i v písečně duně 6. Když to pořádně mlaskne... 7. Upgradování a malá vsuvka pro kreativce 8. Závěrečné shrnutí, hodnocení hry

Hry podle filmů bývají obvykle špatné, v tom lepším případě průměrné. Když se hráči dozvěděli, že připravovaný film Mad Max: Fury Road bude doprovázet herní přívěsek, rozdělilo se na dvě skupiny. První z nich hru zavrhla rovnou , ta druhá od něj pak sice nic nečekala, ale ve skrytu duše stále tak nějak doufala, že by se to mohlo podařit...

Reklama

Mad Max je akční hra v otevřeném herním světě, která se vedle soubojů soustředí i na honičky automobilů. Některé mise tak plníte za volantem svého Magnum Opus, kvůli jiným z něj přitom musíte vylézt.

Jízdní model je silně arkádový, což je docela pochopitelné. Jelikož se hra odehrává na tunách písku, Magnum Opus v něm prostě jede, i když abyste jeli rychleji, potřebujete udusané cesty a nitro do zásoby. Auto taktéž umí velmi rychle zastavit, bočně narazit do nepřátel a společně s Chumbucketem také vystřelit, třeba kotvu s navijákem, kterou za jízdy můžete strhnout kdejakou věž.

Mad Max: hitparáda plná šílených lidí a neskutečných situací
i Zdroj: PCTuning.cz

Pokud nepatříte mezi lidi, kteří slovo arkáda považují za sprosté, jízdní model v Mad Maxovi vám určitě sedne. Oceníte ho pak především ve chvílích, kdy se budete nadhánět s nepřátelskými automobily.

Mad Max: hitparáda plná šílených lidí a neskutečných situací
i Zdroj: PCTuning.cz

V autě vám časem přibydou i různé možnosti. Tak například ostřelovačkou z korby kdykoliv střílet nepřátelské poskoky, což má jedno specifikum. V té chvíli totiž neřídíte vy, ale Chumbucket, který je pomalý, nepřesný a vy se při ovládání automobilu navíc musíte soustředit především na cíl. Zrovna odstřelování je tak záhodno provádět v klidu a bezpečí, což vede k situacím, kdy jezdíte po okolí a hledáte vhodný objekt, za který byste se mohli schovat a být nerušení.

Svůj automobil budete postupně vylepšovat o nové součástky, díky čemuž se dopracujete k lepším jízdním vlastnostem i zajímavějším dovednostem. K dispozici je ohromná škála různých možností, přičemž některé získáte v rámci misí a pro jiné pak budete muset pátrat na vlastní pěst.

Upgrady jsou docela znát, takže je možné, že ve vás vzbudí chtíč mít je všechny. Hratelnost je v tomto případě docela pestrá, takže zde se zmiňovaný problém nenachází.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama