Metal Gear Solid V: Ground Zeroes – nadějná, ale krátká
Hry Článek Metal Gear Solid V: Ground Zeroes – nadějná, ale krátká

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes – nadějná, ale krátká

Lucie Jiříková

Lucie Jiříková

29. 12. 2014 01:00 11

Seznam kapitol

1. Metal Gear Solid a jeho spletitá historie 2. Co tím Kojima zamýšlel? 3. Dejte si záležet, vyplatí se to 4. Co potřebujete k přežití v zajateckém táboře?
5. Když vás uspokojují štěkající pistole 6. Hardwarové nároky hry 7. Hodnocení hry, závěr

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes, hra která rozpoutala obrovskou vlnu kontroverze, se po třičtvrtě roce dostala z konzolí i na naše počítače. Kontroverzní je především hrací dobou, která může být mimořádně krátká, pokud se mezi nepřátele vrhnete a začnete je kosit hlava nehlava. Pokud se ale pustíte do akce stealth stylem...

Reklama
Reklama

Z pohledu série Metal Gear Solid se herní svět rozděluje na dvě poloviny – na ty, co některý díl Metal Gear Solid hráli a nejspíše se stali jeho věrnými fanoušky a pak na ty, kteří k téhle hře nikdy nečichli a tak budou mít s jakoukoliv novou hrou z řady Metal Gear Solid značné problémy. Tvůrce série, slovutný Hideo Kojima, je totiž známý velmi propracovanými příběhy, kterými události Metal Gear Solid vrství na sebe až do neprostupného prstence, s nímž už se v současné době jakýkoliv nováček popasuje jen velmi těžko..

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes navíc předchozí dění série moc nevysvětluje. Budete si muset vystačit s 11 stranami, které vás do příběhu zasvětí jen velmi chabě. Na řadu samozřejmě mohou přijít i různé internetové zdroje, jenže nic na světě se nevyrovná samotnému hernímu zážitku.

Pokud se nebudete chtít prodírat tunami informací o tom, kdo je Snake, kdo je Big Boss, kdo je Liquid Snake a tak dále, víme ještě o jedné alternativě. Tou je stručný výtah dění ságy umístěný přímo ve hře. Ten však příběh shrnuje jen velmi spoře a navíc v psané formě.

Ale stačí i slabost pro stealth hry...

Skvělá zpráva je, že hra Metal Gear Solid V: Ground Zeroes je koncipována tak, že předchozí znalosti o dění série ani nepotřebujete. Abyste si ji užili, vystačíte si se slabostí pro stealth hry, ale přijdete o pravověrný herní zážitek. O tom ale až uvnitř recenze.

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes – nadějná, ale krátká

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning