Mionix Castor: o krok blíž k dokonalosti herní myši
i Zdroj: PCTuning.cz
Hardware Článek Mionix Castor: o krok blíž k dokonalosti herní myši

Mionix Castor: o krok blíž k dokonalosti herní myši

Pavel Urbánek

Pavel Urbánek

7. 6. 2016 03:00 21

Seznam kapitol

1. Mionix Castor 2. Balení 3. Design, provedení a tlačítka 4. Ergonomie
5. Software 6. Senzor 7. Testování a závěr

Castor je novinka od Mionixu, která je vybavená výkonným a prověřeným optickým senzorem, kterému dokonce asistuje ARM procesor. Vše je usazeno do designově střídmého a ergonomicky tvarovaného těla. Castor je vrcholem pragmatického přístupu Mionixu k hernímu vybavení. Je to to, co hráči chtějí?

Reklama

Před pár lety o nějakém Mionixu nikdo ani neslyšel. Nyní už je to ale na poli herních periferií uznávaná značka. Dobré jméno ji udělaly dvě myši – jmenovitě Naos a Avior 7000/8200, které jsme pro vás také recenzovali. Šlo o velký úspěch, obzvláště když vezmete v potaz, že Mionix je firma o pár zaměstnancích.

Nyní Mionix přichází s novou myší Castor, která si klade za cíl oslovit široké spektrum hráčů skrze své technické vlastnosti i propracovanou ergonomii, vše navíc založené na principech starších myší Avior a Naos. To, že ale někdo uspěl v minulosti, nezaručuje jednoznačný úspěch v budoucnosti. Inženýři z Mionixu si toho jsou vědomi a tak novinka Castor podstoupila obsáhlé beta testování, jehož součástí bylo i zastoupení PCTuningu.

Mionix Castor: o krok blíž k dokonalosti herní myši
i Zdroj: PCTuning.cz

Nyní máme před sebou konečnou podobu Castora. Co o něm říká výrobce? Castor je „prémiová“ myš s šesti tlačítky, optickým senzorem a RGB podsvícením. Vše navíc ve vyladěném ergonomickém provedení, které by mělo uspokojit všechny běžné způsoby držení myši. A pro ty, co mají rádi velká čísla, dosahuje senzor pěkných kulatých 10000 DPI/PPI (o jejichž využitelnosti lze spekulovat). Myš také podporuje nestandardní funkce, jako je například analýza povrchu podložky nebo stolu: S.Q.A.T. Aby takové vychytávky neomezovaly snímání povrchu a další základní (ale klíčové) funkce, Mionix vybavil Castora procesorem ARM, který poskytuje dostatečný výkon i prostředky.

Všechno to zní dobře, jde v podstatě o jakýsi koktejl ideálních vlastností. Když ale něco zní moc dobře, má to obvykle nějaký háček. V případě Mionix Castora je to cena. Částka blížící se dvěma tisícům korun není sice ve světě top herních myší ničím neobvyklým, nicméně to nemění nic na faktu, že je to prostě dost, a tak to snižuje celkovou konkurenceschopnost.

Mionix Castor: o krok blíž k dokonalosti herní myši
i Zdroj: PCTuning.cz

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama