MSI Clutch GM70 Gaming: myš, co má všechno
Hardware Článek MSI Clutch GM70 Gaming: myš, co má všechno

MSI Clutch GM70 Gaming: myš, co má všechno | Kapitola 8

Pavel Urbánek

Pavel Urbánek

22. 8. 2017 03:00 6

Seznam kapitol

1. Úvod 2. Balení 3. Design a provedení 4. Modularita, ergonomie a tlačítka
5. Bezdrátové vlastnosti 6. Software 7. Senzor a testování 8. Závěr

Bezdrátové myši pro hráče s nízkou latencí jsme tu už měli. Modulární myši, jejichž tvar si můžete upravit do ruky, také. Herních myší se špičkovými senzory také pár najdeme. O nastavitelném podsvícení pomocí RGB LED se ani nebavím. Existuje však nějaká, co to umí najednou? Ano, je to Clutch GM70 Gaming od MSI.

Reklama
Reklama

Musím se přiznat, že když jsem viděl papírové specifikace MSI GM70 Gaming, tak jsem byl nadšený. Tato myš má totiž vše – podobně jako Logitech G900 a hlavně něco navíc – jmenovitě modulární ergonomii. Teoreticky by mělo jít o ultimátní nejen herní myš. Do recenze jsem tedy šel pozitivně naladěn a s celkem vysoko položenou laťkou. A proč taky ne, když si za myš zaplatíme kolem 3200 Kč. Jak si myš tedy vedla?

MSI Clutch GM70 Gaming: myš, co má všechno

Z pohledu hlavní devizy – bezdrátovosti – lze dát GM70 několik plusových bodů, zejména pak za minimální latenci při zachování přijatelné zhruba třídenní výdrži. Dobíjení kabelem je navíc celkem rychlé a nebrání v použití myši. Kabel je typu micro USB, takže kompatibilita není také problém.

MSI Clutch GM70 Gaming: myš, co má všechno

Když už se bavíme o baterii, tak zde musíme zmínit i nedostatky s ní spojené. Indikátor nabití není softwarově dostupný, myš akorát indikuje blikáním vybití a nabíjení. Větší problém s baterií spojený je však dojem nepřiměřené hmotnosti myši a nevyváženosti. V kombinaci s tvarem bočnic prostě GM70 působí spíše jako těžítko, než jako svižná herní myš.

MSI Clutch GM70 Gaming: myš, co má všechno

A co modularita a ergonomie? MSI si trouflo vyrobit myš s vyměnitelnými bočnicemi i horním krytem. Provedení je relativně precizní, všechno drží tak jak má a myš působí velmi robustně. Zádrhel je ale v potenciálně slabém místě na horním krytu, kde při častém otvírání může dojít k odlomení.

MSI Clutch GM70 Gaming: myš, co má všechno

Samotná ergonomie modulárních prvků je dobrá, nicméně jejich rozsah je velmi, velmi konzervativní. Jeden z krytů by mohl být výrazně vyšší, jedna sada bočnic naopak o dost užší a minimalističtější. Snížilo by to tak dojem vyšší hmotnosti a zlepšilo atraktivitu pro uživatele s větší rukou.

Nakonec i pár bodů k senzoru. Osazen je špičkový model PMW-3360 a očekávání jsou tak vysoká. Predikce a akcelerace je v pořádku, kde výsledky ale nesedí vůči vlastnostem 3360ky je maximální rychlost. Naměřili jsme 3,5 m/s, přičemž bychom raději viděli hodnoty k 7 m/s.

MSI Clutch GM70 Gaming: myš, co má všechno

Jak tedy shrnout GM70? Velká očekávání jsou vždycky nebezpečná a naše byla očividně přehnaná. GM70 není rozhodně špatnou myší – naopak, má řadu klíčových vlastností, které chceme vidět u každé profi herní myši. Bohužel ne všechno se podařilo a GM70 je sice konkurenceschopné, ale nevítězí. S cenovkou přes 3000 Kč jde tedy o koupi, kterou můžeme doporučit jen v určitých případech, kde například modulární ergonomie nebo vyšší hmotnost jsou žádané.

MSI Clutch GM70 Gaming: myš, co má všechno


Předchozí
Další
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning